بلاگ

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

آفتاب یزد در گفتگو با دکتر بابک ساعدی، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت بررسی کرد

عمل پلاستیک حدود 600 سال قبل از میلاد مسیح توسط یک جراح یونانی به نام «هنیه» انجام شد که بینی یکی از بیماران خود را با استفاده از گوشت گونه او تحت عمل جراحی قرار داد. و اما نخستین شواهد جراحی«بازسازی» پلاستیک2600 سال قبل در هند باستان یافت شده است. در آن زمان بسیاری از تبهکاران اعضای بدن قربانیان خود را قطع می کردند. بنابراین طبیعی است که نیاز زیادی به جراحی ترمیمی در آن زمان وجود داشته باشد؛ نیازی که منجر به ایجاد اشکال ابتدایی جراحی پلاستیک شد که هدف اصلی آن برگرداندن شکل و عملکرد طبیعی اعضا بود.حال با توجه به گذشت زمان و گرایش به این نوع عمل ها آفتاب یزد دراینباره با دکتر بابک ساعدی ، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران ، فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت، گفتگو کرده است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 چهره یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های هر فرد است که متاسفانه همگام با افزایش سن، چروک و خطوط ظریف، لک‌های پیری و دیگر نشانه‌های گذر عمر زیبایی آن را خدشه‌دار می‌سازد و گرد و غبار پیری را بر چهره می‌نشاند. جوان سازی پوست صورت بخصوص برای خانم‌هایی که سن شان بالاتر می‌رود یکی از لازم ترین چیزها برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب است. حال آفتاب یزد در این‌باره با دکتر بابک ساعدی، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران، فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت،گفت‌وگو کرده که در ادامه می‌خوانید:
وی در این راستا گفت: از زمانی که به دنیا می‌آییم تا وقتی که فوت کنیم، پوست صورت با افزایش سن دچار تغییر می‌شود ولی چندین عامل در پیشرفت آن دخیل هستند که برخی از آنها شامل قرارگرفتن در معرض نور آفتاب، جاذبه زمین، ایجاد تغییر در بافت صورت با گذشت زمان می‌باشد. 
دکتر ساعدی ادامه داد : کسانی که بیشتر در معرض نور آفتاب قرار دارند، زودتر تغییرات ناشی از گذر زمان در چهره شان نمایان می‌شود. هرچه زمان می‌گذرد روی پیشانی چین و چروک‌ها، افتادگی پلک، شل و افتادگی صورت به سمت پایین،تحلیل رفتن و افتادگی برجستگی گونه، زیر چانه در ناحیه غبغب نیز بیشتر مشاهده شود و پوست شادابی خود را از دست می‌دهد.
این متخصص فلوشیپ جراحی پلاستیک خاطرنشان کرد : چین و چروک در گوشه خارجی چشم‌ها اولین نشانه‌های پیری پوست است. این چین و چروک معمولا در اواسط دهه سوم زندگی هر فرد پدیدار شده و با گذر زمان بیشتر می‌شود.علم پیوسته در حال گسترش است، اما چیزی که هنوز انسان با همه دانش خود نتوانسته به آن برسد، اکسیر جوانی و متوقف کردن روند پیری است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نارضایتی بعد از جراحی راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی در بیماران با خواست غیر منطقی مشاهده می‌شود. در همه کشورهای دنیا متقاضیان جراحی پلاستیک بینی بیشتر تمایل دارند بعد از جراحی بینی طبیعی و زیبایی داشته باشند، درصورتی که در ایران مردم اغلب ترجیح می‌دهند بینی خود را به شکل فلان فرد مشهور دربیاورند. مدتی است که بینی عروسکی مد شده که در کل دنیا حدود 70-60 سالی است منسوخ شده. این موضوع را در مصاحبه روزنامه سلامت بادکتر بابک ساعدی فلوشیپ جراحی پلاستیک بینی و صورت از امریکا بررسی میکنیم.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سلامت آنلاین-دکتربابک ساعدی فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت گفت: بزرگی لوزه در کودکان از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند باعث بروز اختلالات خواب در آنها شود؛ بنابراین تشخیص و درمان آن در این افراد اهمیت بیشتری نسبت به بروز این مشکل در افرد بالغ دارد.

لوزه‌ها در دو طرف حلق قرار دارند و نقش مؤثری در جلوگیری از بروز عفونت‌های تنفسی و سایر عفونت‌ها ایفا می‌کنند.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بک ساعدی متخصص گوش و حلق و بینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان، در خصوص عارضه لوزه‌های سنگی توضیح داد: لوزه‌های انسان از سن 2 سالگی رشد خود را آغاز کرده و تا سن 4 سالگی این رشد ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: بعد از گذشت این چند سال لوزه‌ها به طور خودکار رشدشان کاهش یافته و پس‌رفت می‌کنند.

این متخصص گوش و حلق و بینی و فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت با بیان اینکه در برخی از افراد ممکن است این پس‌رفت اتفاق نیفتد، توضیح داد: در برخی از موارد ممکن است به صورت طبیعی یا به دلیل عفونت‌ها شاهد پس‌رفت لوزه‌ها نباشیم که این موضوع باعث تغییر ماهیت سطح لوزه می‌شود.