بلاگ

ایران بیشترین متقاضی اعمال جراحی زیبایی بینی را دارد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Nose Job in Iran | Ask Iran Destination, a Persian Travel Agency | Iran  Travel Agent

بر اساس آمارهای موجود اعمال جراحی بینی در دنیا رو به کاهش و در عوض سایر جراحی های که برای جوان سازی فرد صورت می گیرد رو به افزایش است ولی ایران هنوز بیشترین متقاضی اعمال جراحی را داراست .

دكتر بابك ساعدي، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت وبینی از امریکا و استاد گوش وحلق وبینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران" روز چهارشنبه در حاشیه برپایی چهارمین سمپوزیوم تازه های رینوپلاستی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هم اکنون ایران از جمله کشورهایی است بیشترین عمل جراحی پلاستیک در آن انجام می شود از این رو نمی توان به جراحی بینی در کشور به عنوان یک مسئله پزشکی نگاه کرد چرا که این جراحی با بقیه جراحی ها فرق کرده و به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است .

 

وی افزود : مسئله جراحی بینی تفاوت بسیار عمده ای با دیگر جراحی ها دارد و در حال حاضر به علت انجام مکرر آن در کشور تقریبا افرادی که بدون اطلاع کافی خود را متخصص در این زمینه می بینند ، بسیار افزایش یافته است .

این متخصص گوش ،حلق و بینی خاطرنشان کرد : رویکرد اطلاع رسانی به مردم در زمینه عمل جراحی پلاستیک باید تغییر کند و اطلاعات دقیق در اختیار بیماران قرار گیرد. عمل جراحی پلاستیک بینی از ان دسته از جراحی هایی است که در صورتی که با بررسی دقیق و کامل انجام شود عمل موفقیت آمیز خواهد بود .

ساعدی افزود : عمل جراحی پلاستیک بینی به هیچ عنوان یک عمل جراحی اورژانسی به حساب نمی آید، بلکه این جراحی باید زمانی انجام شود که فرد غیر از آمادگی جسمی از آمادگی روانی نیز برخوردار باشد.

وی گفت : افراد و شخصیت های کمال گرا بیشترین متقاضیان اعمال جراحی زیبایی بینی هستند که بخش عمده ای از نارضایتی پس از عمل جراحی مربوط به این افراد است.

دبیر اجرایی چهارمین سمپوزیوم تازه های رینوپلاستی به افراد مضطرب و افسرده اشاره کرد و گفت : از نظر روان شناسی، این گونه افراد تمایل دارند اعمال جراحی به طور کامل و به بهترین وجه انجام گرفته شود .

ساعدی یاداور شد : هدف اصلی برپایی سمپوزیوم تازه های رینو پلاستی ارایه اطلاعات جدید و یادآوری اصول درست عمل جراحی بینی و همچنین جلوگیری از عوارض و مشکلات ناشی از این جراحی است .

وی ادامه داد: "مراقبت های بعد از عمل "، "مشکلات بعد از عمل و کیس های پیچیده "و حفظ عملکرد دینامیک بینی سه میزگرد این همایش هستند و همچنین بخشی از پرتزهای سنتیک ، پروتزهای که در کشورهای مختلف چه از نظر تبلیغات و چه از نظر جنبه علمی مورد استفاده است ، به صورت گفت و گو در این سمپوزیوم ارایه می شود.

چهارمین سمپوزیوم تازه های رینوپلاستی تا ۲۵ تیرماه به همت گروه گوش ، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری انجمن علمی رینولوژی و مرکز تحقیقات گوش، حلق و بینی در تالار بیمارستان امام خمینی برپا است .

این سمپوزیوم امروز - چهارشنبه - فعالیت خود را آغاز کرد.

  

 خبرگزارى جمهورى اسلامي ايرنا