بلاگ

پولیپ بینی

یک تا سه درصد جامعه دچار پولیپ بینی می شوند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر بابک ساعدی عضو مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی در گفتگو با خبرنگار  بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان این که پولیپ بینی از جمله مشکلات حوزه گوش و حلق و بینی است گفت: یک تا 3 درصد افراد جامعه مبتلا به این بیماری می شوند.

وی با اشاره به این که سردرد، گرفتگی بینی از جمله علایم بیماری پولیپ است تصریح کرد: آلرژی یکی از علت های ایجاد پولیپ بینی می باشد.

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت وبینی از امریکا و دانشیارگوش وحلق وبینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران گفت:قارچ ها سیستم ایمنی بدن ، آلرژن ها، گرد و خاک هوا از جمله دیگر عوامل ابتلا به پولیپ بینی است که افراد مبتلا به آن  با آبریزش بینی و احساس خستگی مراجعه می کنند .

وی با بیان این که در گذشته بیماران مبتلا به پولیپ بینی با اعمال جراحی مختلف درمان می شدند اظهار کرد: طی دو دهه اخیر این بیماران با اعمال جراحی آندوسکوپی درمان می شوند .

دکتر ساعدی یادآور شد: در صورتی که فرد مبتلا به پولیپ بینی بیماری هایی مانند آسم داشته یا سابقه جراحی های مکرر داشته باشد علیرغم آندوسکوپی احتمال عود پولیپ وجود دارد.

وی در پایان با بیان این که آلودگی هوا از علل ابتلا به پولیپ بینی نیست خاطر نشان کرد: ولی می توان گفت آلودگی هوا در تشدید این بیماری نقش موثری دارد.