بلاگ

حساسیت گوش به بدلیجات و طلا در قدرت شنوایی تاثیر ندارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک متخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه حساسیت گوش به بدلیجات و طلا در قدرت شنوایی تاثیر ندارد، بیان کرد: واکنش گوش به اجسام خارجی یک حساسیت گذراست که به صورت خود به خودی بهبود می‌یابد.

دکتر بابک ساعدی، متخصص گوش، حلق و بینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره حساسیت گوش به مواد خارجی از جمله بدلیجات و طلا، گفت: این نوع از حساسیت‌ها در بیشتر موارد ناحیه پوست، لاله و مجرای خارجی گوش را درگیر می‌کند و بر قدرت شنوایی افراد تاثیر نمی‌گذارد.

وی افزود: حساسیت به اجسام خارجی که در تماس با گوش قرار دارد منجر به خشکی پوست اطراف گوش، خارش در ناحیه گوش و در برخی موارد التهاب می‌شود که این علائم گذرا است و به صورت خود به خود بهبود می‌یابد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: در برخی موارد ممکن است حساسیت به دنبال مصرف برخی داروها یا مواد خارجی از قبیل روسری، مقنعه، بدلیجات و ... ایجاد شود و منجر بروز علائم شدیدی مانند تورم و التهاب شدید شود که گاهی این علائم به مدت طولانی بهبود می‌یابد.

ساعدی افزود: فرد مبتلا به محض مشاهده وسعت علائم و بهبود نیافتن آن پس از 48 ساعت باید حتما به متخصص گوش،‌ حلق و بینی مراجعه کند تا سایر قسمت‌های داخلی گوش مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت خاطرنشان کرد: هم‌چنین توصیه می‌شود افراد به خصوص خانم‌ها در صورت ابتلا به علائم فوق از قرار دادن جسم خارجی که منجر به حساسیت شده در ناحیه گوش خودداری کنند و یا اگر به دنبال استفاده گوشواره دچار اذیت شده‌اند برای مدت کوتاهی از آن استفاده نکنند.