ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

از جمله تغییرات ناشی از سن در صورت، افتادگی ابرو و پیشانی می باشد. که باعث افتادگی ابرو ، ایجاد چین و چروک در ان ناحیه و از دست رفتن خاصیت الاستیک پوست پیشانی می گردد ، فرد نیز دچار چین چروک در ان ناحیه و احساس خستگی با افتادن ابرو می کند .

خیلی از این افراد جهت تهیه کردن ظاهر پلکها جهت عمل پلک مراجعه می کنند که در حقیقت مشکلی در پلک ندارند و بلکه مشکل در ابرو فرد می باشد .

از جمله خدماتی که توسط متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت انجام می شود ، رفع مشکل فوق می باشد .

اعمال که در مورد تصحیح اختلال فوق می باشند ، شامل : لیفت تمپورال (گیجگاه ) و لیفت کامل پیشانی می باشد که هر دو مورد فوق به صورت اندوسکوپیک و به روش سنتی نیز انجام می شود .در لیفت گیجگاه(تمپورال )  دو برش کوچک در ناحیه موهای دو طرف می شود و دسترسی به ناحیه کنار ابروها از این ناحیه صورت می گیرد و افتادگی کنار ابروها به ناحیه طبیعی قبلی فیکس می گردد.

با این روش افتادگی کنار ابروها تصحیح و در صورت تمایل اندکی بالاتر می رود .

در لیفت کامل پیشانی علاوه بر روش فوق ، دو برش در وسط سر ، داخل موها نیز داده می شود .

و فیکس کردن پیشانی افتاده بوسیله نخ در بالا سر بر روی استخوان سر صورت می گیرد.

همزمان با این درمان می توان چین و چروک پیشانی را نیز کاهش داد .

لیپوساکشن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یکی از روشهای موثر و کم خطر برداشتن چربی از صورت و گردن لیپوساکشن می باشد .

این روشها می تواند نتایج طبیعی حتی بهتر از لیفتینگ صورت ایجاد کند هر چند که به طور معمول این روش به همراه لیفت صورت نیز استفاده می شود.

لیپوساکشن گردن و چانه

شاید معمول ترین فرم لیپوساکشن باشد. افراد مناسب افرادی هستند که تجمع چربی در داخل گردن دارند اما شلی و چین و چروک زیادی در گردن ایجاد شده است.

علاوه بر آن کاندید مناسب بدنی نسبتا لاغر اما علی رغم تناسب وزن تنها در ناحیه گردن وزن اضافه قابل مشاهده است .

لیپوساکشن گونه و صورت

فرم دیگر لیپوساکشن در این ناحیه انجام می شود که می تواند همزمان با تزریق چربی به نواحی دیگر نیز باشد.

سوال بسیاری از مراجعین در خصوص لیپوساکشن این موضوع می باشد که آیا این روش دائمی می باشد ویا موقتی ؟ که پاسخ دائمی می باشد.

چرا که سلولهای چربی خارج شود جایگزین نمی شود و تنها در صورتی که وزن فرد افزایش بسیار و غیر قابل کنترلی داشته باشد ممکن است که چربی اضافه در آن ناحیه برگردد.

هیچ منع قطعی در این جراحی وجود ندارد هر چند که اسکار یا سابقه ضربه به آن ناحیه داشته باشد ممکن است باعث اشکال در انجام عمل شود.

افراد سیگاری و بیماری های عروقی و پوستی ممکن است باعث اشکال پاسخ دهی به درمان شود.

جراحی مجدد بینی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

از جمله سخت ترین عملها در حیطه جراحی زیبایی و پلاستیک بینی و صورت می باشد که همه ساله متقاضیان فراوانی دارد .

میزان موفقیت کلی جراحی پلاستیک بینی در بار اول حدود 90% است و به بیان دیگر 10% از بینی های عمل شده ممکن است نیاز به عمل جراحی مجدد بینی داشته باشند . عمل جراحی مجدد بینی بعد از حداقل یکسال از عمل اول قابل انجام می باشد . البته در مواردی که تنها مشکل در قسمت استخوانی باشد می توان عمل را زودتر انجام داد .

از جمله مقدمات عمل جراحی مشاوره دقیق در قبل از عمل جراحی و بررسی ایده ال ها و قبول واقعیات بینی می باشد ، می بایست در نظر داشت عدم موفقیت در عمل اول ممکن است به علت محدودیتهای اناتومیک و با اشتباهات تکنیکی و یا عدم پاسخ مناسب بافتی در حین ترمیم می باشد ، که در جهت رفع هر کدام از موارد زیر می بایست با تلاش بسیار زیاد ان مشکلات را حل نمود .از این رو عمل مجدد از جمله سخت ترین اعمال جراحی در این زمینه می باشد .میزان موفقیت در این اعمال جراحی حدود 70% می باشد که از عمل جراحی اولیه پایین تر می باشد .

در انجام این اعمال جراحی ممکن است نیاز باشد جهت ترمیم از غضروف گوش بیمار و یا غضروف دنده در موارد شدید استفاده شود .

خرخر خواب

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اپنه انسدادی خواب از جمله بیماری های بسیار شایع می باشد که از شیوع نسبتا زیادی در جامعه برخوردار است . از جمله عوارض ان علاوه بر ناراحتی اطرافیان در هنگام خواب و عدم تمرکز و خواب الودگی در حین روز و افزایش تضادها می توان به افزایش فشار خون ، اختلال کارکرد قلبی و مغزی اشاره نمود .

اپنه ها به دو دسته بزرگ انسدادی و مرکزی طبقه بندی می گردد.

جراحی تنها در نوع انسدادی موثر است . میزان تاثیر جراحی حدود 70 تا 60 % می باشد ، که در موارد عدم پاسخ استفاده ازCPAP و دستگاهی که در هنگام خواب به تنفس بیمار کمک می کند و استفاده از پروتز توصیه می شود .

مراحل جراحی ابتدا بیمار تحت اندوسکوپی خواب DISE قرار می گیرد.

در این حالت محل انسداد بیمار در هنگام خرخر پیدا می شود و سپس نوع جراحی با توجه به محل انسداد مشخص می گردد . جراحی های معمول در این زمان سیتوپلاستی (انحراف تیغه بینی )، توربینوپلاستی( کوچک کردن شاخک بینی ) ، اوولوپالاتوفارنکوپلاستی ( بر طرف کردن شلی کام و کوچک کردن زبان کوچک ) برداشتن لوزه می باشد.

عمل جراحی روی قاعده زبان و فک نیز گاهی انجام می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تزریق چربی

تزریق چربی از جمله پیشرفتهای جدید در رشته جراحی زیبایی صورت و بینی می باشد در حقیقت این روش تزریق سلولهای مرده چربی نمی باشد و پیوند سلولهای زنده از ناحیه ای به ناحیه دیگر می باشد گه از جمله عملهای موثر در جراحی زیبایی صورت می باشد.

معمولا در افرادی که به علت سن،بخشی از سلولهای چربی صورت خود را از دست داده اند، دچار خمودگی پوست،چین وچروک و با فرورفتگی در ناحیه ای از صورت می باشد.

تزریق چربی علاوه بر برطرف کردن مشکلات فوق،حالت شادابی بر پوست ان ناحیه می دهد. معمولا چربی از نواحی پایین شکم و با شیوع کمتر باسن و کنار پاها برداشته،بعد ازفراوری مناسب سلولها با تکنیک مخصوصی در نواحی مورد نظر تزریق می گردد.

میزان موقعیت این روش حدود 60 تا 70% است.در صورت موفقیت دائمی می باشد.

نواحی که به این تکنیک خوب پاسخ می دهند،گونه ها ، اطراف لب و چانه می باشد.

ناحیه دیگر که به همراه عمل زیبایی پلک تحتانی می شود،تزریق در ناحیه پلک تحتانی وحدقه چشم می باشد.

ناحیه گیجگاه دو طرفه،پر از نواحی مناسب تزریق می باشد.در مواردی که تزریق به شکل نسبی جذب میشود ، تزریق ژل بر روی ان قابل انجام می باشد.

تزریق ژل

از جمله خدمات عمده و مطلب های فوق تخصصی،جراحی زیبایی صورت و بینی ، تزریق ژل می باشد.که به طور معمول جزو روشهای جوان سازی صورت به حساب می اید.

معمولا در نواحی گونه ، لب چینهای نازولابیال اطراف چانه در زیر چشم و سایر نواحی صورت تزریق می شود.

تزریق به شکل سر پایی در مطب بعد از بی حسی موضعی صورت می گیرد.

نوع ژل هایی که در حال حاضر تزریق می شود ، از جنس هیالورونیک اسید می باشد،که از مواد طبیعی بدن می باشد.

مزیت ژلهای موضعی،عدم مهاجرت و عدم عفونت که از ژلهای سیکلونی قدیمی مشاهده می شود می باشد،ولی از معایب ان عدم دائمی بودن می باشد که نیاز به تکرارهر 6 ماه دارد.البته در تزریق مکرر ، حدود 20% افزایش حجم بافت ایجاد می شود.

تزریق ژلها اگر چه در بینی نیز گزارش شده است اما به علت عوارض احتمالی توصیه نمی شود.

تزریق در لبها موثر می باشد البته حجم تزریق با توجه به نیاز ودرافراد متفاوت است.

مراقبت های قبل از عمل

1 _ در روز مراجعه حتما بدون ارایش به مطب تشریف بیاورید.

2 _ بهتر است جهت چک نتایج یک اینه همراه خود داشته باشید.

3 _ ممکن است تزریق، اندکی دردناک باشد که با مسکن قابل بر طرف کردن می باشد.

4 _ کبودی بعد از تزریق تا چند روز اول قابل انتظار است.

5 _ بعد از تزریق، عدم حرکت و ماساژ زیاد در ناحیه تزریق توصیه نمی شود.

6 _ گاهی اوقات نیاز به مصرف انتی بیوتیک بعد از تزریق می باشد.

7 _ چنانچه در طی روزها و هفته های بعد از تزریق،قرمزی ، درد و تورم در ناحیه تزریق ایجاد شد ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.