تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / آشنایی با شایع‌ترین علت‌های خارش گوش/ گوش‌ها به هیچ عنوان نیاز به پاک کردن ندارند
۱ دقیقه

آشنایی با شایع‌ترین علت‌های خارش گوش/ گوش‌ها به هیچ عنوان نیاز به پاک کردن ندارند

آنچه می خوانید...

ساعدی با توجه به استفاده برخی از افراد از گوش‌ پاک‌کن‌ها گفت:  استفاده از گوش‌پاک کن‌ها بسیار شایع شده است که متاسفانه این مساله موجب تجمع جرم در داخل گوش می‌شود که خود منجر به ایجاد مساله می‌شود. به افراد توصیه می‌شود گوش را فقط هنگاهی که از حمام خارج می‌شوند به وسیله حوله و فقط قسمت خارجی گوش را پاک کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران عفونت‌های قارچی را یکی دیگر از علت‌های خارش گوش دانست و گفت: عفونت‌های قارچی به خصوص در فصل تابستان در افرادی که به شدت عرق می‌کنند شایع است. این افراد با علائمی مانند درد و کیپ شدن گوش به پزشک مراجعه می‌کنند.

وی درباره درمان عفونت‌های قارچی گفت: برای درمان این بیماری باید از ساکشن(خارج کردن ترشحات) استفاده کرد و برای این افراد قطره‌های گوش نیز تجویز می‌شود.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *