تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / کنترل نکردن قندخون خطر عفونت بینی را به همراه دارد
۲ دقیقه

کنترل نکردن قندخون خطر عفونت بینی را به همراه دارد

آنچه می خوانید...

این متخصص گوش، حلق و بینی، افزود: ضعف سیستم ایمنی باعث تاثیر منفی بر دفاع موضعی بینی می‌شود که ممکن است موجب تشدید سینوزیت و عدم پاسخ مناسب به درمان‌های سینوزیت شود.

وی تجویز داروهای استروئیدی را یکی از راه‌های درمان عفونت بینی دانست و عنوان کرد: اما با توجه به اینکه این دارو برای بیماران دیابتی ممنوع است درمان عفونت در این دسته از بیماران با سختی مواجه خواهد بود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: هم‌چنین کنترل نکردن قند خون افراد را مستعد یک عفونت کشنده بینی بنام «موکورمایکوزیس» می‌کند که به شکل توده سیاه رنگ در بینی ایجاد می‌شود با علائمی مانند درد صورت، گرفتگی بینی، بی‌جسی گونه و … همراه است که ممکن است چشم را درگیر سازد.

ساعدی درباره روش‌ درمان این عفونت کشنده و قارچی، اظهار کرد: در ابتدا باید قند خون فرد دیابتی کنترل شود و سپس توده قارچی با استفاده از آندوسکوپی برداشته شود که در این صورت نیاز است فرد به مدت 1 تا 1.5 ماه در بیمارستان بستری و داروهای ضد قارچی مصرف کند.

وی ادامه داد: درمان این بیماری با موفقیت 80 درصدی همراه است اما در برخی افراد که سیستم ایمنی تضعیف شده است عفونت می‌تواند فولیکول‌های پوست را نیز درگیر کند و به صورت جوش قرمز و دردناک بر روی بینی ظاهر شود که به افراد توصیه می‌شود این جوش را دستکاری نکنند و بهداشت فردی را به خوبی رعایت کنند.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *