تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / یک تا سه درصد جامعه دچار پولیپ بینی می شوند
۱ دقیقه

یک تا سه درصد جامعه دچار پولیپ بینی می شوند

آنچه می خوانید...

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت وبینی از امریکا و دانشیارگوش وحلق وبینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران گفت:قارچ ها سیستم ایمنی بدن ، آلرژن ها، گرد و خاک هوا از جمله دیگر عوامل ابتلا به پولیپ بینی است که افراد مبتلا به آن  با آبریزش بینی و احساس خستگی مراجعه می کنند .

وی با بیان این که در گذشته بیماران مبتلا به پولیپ بینی با اعمال جراحی مختلف درمان می شدند اظهار کرد: طی دو دهه اخیر این بیماران با اعمال جراحی آندوسکوپی درمان می شوند .

دکتر ساعدی یادآور شد: در صورتی که فرد مبتلا به پولیپ بینی بیماری هایی مانند آسم داشته یا سابقه جراحی های مکرر داشته باشد علیرغم آندوسکوپی احتمال عود پولیپ وجود دارد.

وی در پایان با بیان این که آلودگی هوا از علل ابتلا به پولیپ بینی نیست خاطر نشان کرد: ولی می توان گفت آلودگی هوا در تشدید این بیماری نقش موثری دارد.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *