تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / تأثیر جراحی‌های زیبایی غیر اصولی بر خشکی بینی
۱ دقیقه
nasal dryness

تأثیر جراحی‌های زیبایی غیر اصولی بر خشکی بینی

آنچه می خوانید...

 

متخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه امروز انجام جراحی‌های زیبایی بینی توسط افراد غیرمتخصص نیز موجب بروز خشکی بینی می‌شود، اظهار کرد: متأسفانه به‌دلیل انجام برخی جراحی‌های غیرعلمی و برداشت بیش از اندازه مخاط بینی، افراد دچار خشکی بینی و علائم آن می‌شوند؛ به‌همین دلیل به بیماران توصیه می‌شود، علاوه بر مراجعه به جراح باتجربه و مرتبط، از جراحی، انتظارِ واقع‌بینانه داشته باشند.

 

ساعدی افزود: درگذشته به‌دلیل اینکه شناخت خوبی از ساحت‌های بینی وجود نداشت، براثر جراحی‌های زیبایی بینی، افراد در طول زمان دچار علائم خشکی بینی می‌شدند.

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت یادآور شد: در این موارد تنها راه درمان انجام جراحی بازسازی در قسمت مخاط بینی است.

وی ابتلا به بیماری‌های تضعیف‌کننده سیستم ایمنی و انجام رادیوتراپی را از دیگر دلایل ابتلای افراد به خشکی بینی دانست و تصریح کرد: در این موارد، درمان بر اساس شرایط بیمار صورت می‌گیرد؛ البته برای برخی افراد سرم‌های شست‌و‌شو و پمادهای مخصوص نیز تجویز می‌شود.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *