تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / اطلاعات جامع در مورد تزریق ژل به بینی
۵ دقیقه
تزریق فیلر به بینی

اطلاعات جامع در مورد تزریق ژل به بینی

آنچه می خوانید...

تزریق ژل به بینی یا عمل زیبایی غیرجراحی برای تغییرات در بینی یکی از اقدامات برای تغییر ظاهری بینی است که امروزه تبلیغات گستردهای در این زمینه انجام می شود. اگرچه این روش نسبت به جراحی بینی هزینه پایینتری دارد اما باید مزایا و معایب آن را درنظر گرفت. از جمله مزایای تزریق ژل این است که بدون نیاز به بیهوشی و سریع در عرض حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام میشود. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد تزریق ژل به بینی بدانید.

تزریق ژل به بینی چیست؟

اگر از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستید، لازم است بدانید که تزریق ژل به بینی یکی از روش های تغییر حالت بینی است. پیش از تزریق ژل بینی باید بدانید که این روش دائمی نیست و باید هر شش ماه یک بار این کار را تکرار کند. غیر از محدودیت در مورد مدت زمان ماندگاری ژل باید توجه داشت که تزریق ژل برای هر نوع تغییر بینی قابل اجرا نیست. به عنوان مثال برای قوز خفیف بینی یا غیرقرینگی بینی میتوان تزریق ژل به بینی را انجام داد.

تزریق ژل به بینی

در مورد هزینه جراحی ترمیمی بینی بیشتر بدانید.

مزایای عمل بینی بدون جراحی

عمل بینی بدون جراحی که به آن رینوپلاستی غیر جراحی یا ژل بینی نیز گفته می شود با استفاده از یک سری تزریق ژل پوستی انجام می شود. این روش فقط باید توسط پزشکان واجد شرایط درمان های تزریقی انجام شود و دارای مزایای زیر است:

  • تزریق ژل به بینی برآمدگی ها و خطوط ناهموار بینی را صاف می کند.
  • تزریق ژل به بینی برای بهبود تقارن بینی، پروفایل بینی و برآمدگی چانه استفاده می شود.
  • تزریق ژل به بینی شکل سوراخ های بینی را بازسازی می کند.
  • با تزریق ژل به بینی  می توانید ظاهر طبیعی بینی خود را حفظ کنید.
  • تزریق ژل به بینی عوارض جانبی کمی دارد و در زمان کوتاهی انجام می شود.

کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی

اگر از شکل بینی خود ناراضی هستید و نمی خواهید تحت عمل جراحی تهاجمی قرار بگیرید، جراحی بینی بدون جراحی (که به عنوان رینوپلاستی غیر جراحی یا تزریق ژل به بینی نیز شناخته می شود) می تواند یک راه حل ایده آل باشد. با پرکننده‌های پوستی می‌توان ظاهری جدید ایجاد کرد و پزشکان متخصص ما می‌توانند با تزریق ژل به بینی، شکل بینی را به طور ظریف و مؤثر تغییر دهند و ظاهر کلی را بهبود بخشند. اگر بر روی پل بینی برآمدگی دارید، ژل در بالا و پایین برآمدگی تزریق می شود تا بینی صاف تر به نظر برسد و برآمدگی کمتر دیده شود. یک مشکل رایج بینی قوز دار است. این مشکل را می‌توان با تزریق ژل به نوک بینی درمان کرد و ظاهری برجسته بدست آورد.

مشاوره تزریق ژل به بینی با دکتر ساعدی

انتظارات شما در طول مشاوره اولیه شما با دکتر بابک ساعدی ما مورد بحث قرار خواهد گرفت. ایشان مشخصات بینی شما را با توجه به ساختار کلی صورت شما بررسی می کنند. همچنین برای اطمینان از تعادل و تقارن، به برجستگی چانه و لب پرداخته می شود. دکتر بابک ساعدی بهترین روش تزریق ژل به بینی را به شما پیشنهاد می دهند.

در مورد جراحی بینی مردانه بیشتر بدانید.

عوارض تزریق ژل به بینی

به عنوان یک قانون کلی باید بدانید که هیچ جراحیای در تمام رشته های پزشکی کاملا بدون خطر نیست. هر عمل جراحی ممکن است درصدی از موفقیت و درجاتی از خطا و مشکل را به دنبال داشته باشد. در خصوص تزریق ژل به بینی با توجه به پیشرفتهای پزشکی، میزان موفقیت ۹۵درصد است اما همیشه نباید نیمه پر لیوان را دید و در واقع باید ۵درصد خطا و عدم موفقیت را نیز درنظر گرفت. کسانی که ناگزیر به تزریق ژل به بینی هستند به هرحال از نظر کارکرد و سلامت نیاز به این اقدام دارند و مسلما آنچه پس از عمل محقق میشود، بیشتر از عوارض آن است. اما افرادی که خودخواسته چنین تمایلی دارند باید با آگاهی کامل و قضاوت درست تصمیم بگیرند.

 بی توجهی به اصول تزریق ژل منجر به بروز عوارض بسیار جدی می شود اما نکته بسیار مهم که متاسفانه در حال حاضر فراموش شده این است که تزریق در ناحیهای انجام میشود که در علم پزشکی، ارگان انتهایی نام دارد. ارگان انتهایی قسمتهایی مانند نوک بینی، نوک انگشتان و لبها است که عروق خونی در آنجا با رگهای دیگری ارتباط ندارد و انسداد عروق با سیاه شدن، از دست رفتن بافت و عفونت بافت همراه است. زمانی که فردی تصمیم به تزریق تزریق ژل به بینی دارد، شناخت آسیبی مانند نکروز بینی ناشی از تزریق ژل حتما باید مورد توجه باشد و الزاما توسط پزشک متخصص در این زمینه و با ژل مناسب انجام شود.

شایان ذکر است که در صورت انجام تزریق ژل به بینی توسط پزشک متخصص احتمال بروز این عوارض بسیار ناچیز می باشد.

دکتر خوب واسه ژل به بینی

در مورد هزینه جراحی بینی توسط دکتر ساعدی بیشتر بدانید.

نحوه درمان تزریق ژل به بینی

ژل بینی مجموعه‌ای از تزریق‌های کوچک ژل هستند که بر روی بافت نرم بینی اعمال می‌شود تا شکل بینی صاف و کانتور شود. تزریق ژل پوستی کمتر از نیم ساعت طول می کشد و نتایج نه تنها فوری خواهد بود، بلکه حدود 12 ماه باقی می ماند. پیش از تزریق ژل صورت شما ضد عفونی می شود و در صورت لزوم بی حسی موضعی اعمال می گردد. سپس با اپلیکاتور مخصوص ژل به بینی تزریق نی شود.

در مورد جراحی مجدد بینی بیشتر بدانید.

کلام آخر

بسیاری از بیماران تزریق ژل به بینی را با سایر درمان های تزریق فیلر و ژل از جمله فیلر لب و تزریق بوتاکس ضد پیری ترکیب می کنند. دکتر بابک ساعدی بهترین درمان ها را برای دستیابی به ظاهری که می خواهید، با شما در میان خواهد گذاشت. اگر از روش های پر تهاجمی جراحی بینی بیزار هستید، توصیه می گردد که همین امروز با مطب دکتر بابک ساعدی مراجعه کنید و در این خصوص مشاوره لازم را داشته باشید.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *