تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / سوالات شما در زمینه جراحى‌های زیبایی
۵ دقیقه

سوالات شما در زمینه جراحى‌های زیبایی

آنچه می خوانید...

ساعدى با اشاره به جراحی بینی گوشتی، گفت: بر خلاف باور غلط مردم جراحی بینی برگشت ندارد و این موضوع که جراحی بینی به خصوص در نوع بینی‌های گوشتی بر می‌گردد غلط است، اما هیچگاه نتیجه جراحی بینی گوشتی با بینی‌های غیر گوشتی یکسان نیست به خصوص در مواردی که فرد بینى گوشتى داشته باشد و فقط بخواهد سایز نوک بینی را کوچک کند جراحى نتیجه راضى کننده‌اى ندارد.

آیا جاى جراحى بینى، گوشت اضافه ایجاد مى شود؟

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت در پاسخ به این سوال که آیا جای بخیه‌ها گوشت اضافه ایجاد می‌شود، عنوان کرد: ایجاد اسکار یا بافت کلوئیدی‌ از عوارض جراحی محسوب می‌شود به خصوص در بینی‌های گوشتی این عارضه بیشتر بروز مى کند، اما علاوه بر بینی گوشتی ژنتیک و سابقه نژادی نیز در ایجاد اسکار نقش دارد؛ در واقع اسکار در افرادی که زخم آنها دیر بهبود می‌یابد یا پس از بهبودی اسکار ایجاد می‌شود بیشتر دیده می‌شود.

آیا جراحى براى کوچک کردن نوک بینى وجود دارد؟

استاد تمام علوم پزشکی تهران با اشاره به روش جراحی برای کوچک تر کردن نوک بینی، اظهار کرد: اعمال جراحی راینو پلاستیک برای کوچک کردن بینی استفاده و در برخی از بیماران برای کوچک کردن نوک بینی فقط جراحی تیپ پلاستیى انجام می‌شود.

جراحى بینى بدون بیهوشى یا با بیهوشى؟

ساعدی در پاسخ به این سوال که آیا جراحی بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است، گفت: به طور کلی جراحی بینی به ۲ روش بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می‌شود که در بی حسی موضعی، بی دردی از طریق یک رگ انجام می‌شود و برخلاف باور مردم بیهوشی عمومی در جراحى بینى نسبت به روش بی حسی موضعی عوارض کمتری دارد.

چه کسانى نباید جراحى بینى انجام دهند؟

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت در پاسخ به این سوال که کدام بیماران نمی‌توانند جراحی بینی کنند، گفت: کلیه افرادی که بیماری خونریزی دهنده غیر قابل کنترل مانند هموفیلی دارند، بیماران قلبی، دیابتی، فشار خون بالا و بیماری‌های سیستمیک مانند بیماری‌های روماتولوژی به دلیل مشکل در بیهوشی نمی‌توانند جراحی بینی انجام دهند.

جذب چربى تزریقى در جراحى گونه

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت در پاسخ به این سوال که پس از تزریق چربی شکمی در جراحی گونه، چربی جذب شده است، عنوان کرد: میزان موفقیت تزریق چربی در جراحی صورت ۵۰ تا ۶۰ درصد است؛ در واقع چربی در نیمی از افراد جذب می‌شود اما باید توجه کرد که نتیجه تزریق چربی ۶ ماه بعد مشخص می‌شود. حتی گاهی اوقات در برخی از افراد شاهد افت چربی‌های تزریقی هستیم اما پس از گذشت ۵ تا ۶ ماه این چربی‌ها تاثیر خود را نشان مى دهند و جراحی نتیجه مثبتی دارد.

درمان انحراف بینى چیست؟

ساعدی با اشاره به درمان انحراف بینی گفت: درمان انحراف تیغه بینی راهی جز جراحی ندارد.

جراحى بینى با آلرژى عارضه دارد؟

این متخصص گوش و حلق و بینى در پاسخ به این سوال که جراحى بینى در افراد مبتلا به آلرژى چگونه است گفت: ۲۵ درصد افراد آلرژی بینی دارند و اگر جراحی کنند و پس از جراحی بینی اگر تحت درمان آلرژی نباشند، دچار مشکل تنفسى مى شوند.

‎علت صدا دادن بینى پس از جراحى زیبایى چیست؟

وى به این سوال که چرا بینى برخى افراد پس از جراحى صدا مى دهد، پاسخ داد و گفت: افرادى که آلرژى دارند اگر تحت درمان قرار نگیرند دچار مشکل تنفسی می‌شوند و بینی‌ آنها صدا می‌کند.

تورم بینى پس از جراحى چگونه از بین مى رود؟

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت با اشاره به تورم بینی پس از جراحی عنوان کرد: عمده تورم بینی پس از یکسال برطرف می‌شود در صورتی که تورم بینی بعد یکسال همچنان وجود داشته باشد با تزریق آمپول کورتون تورم از بین می‌رود.

آیا مى توان بینى به خصوص افتادگى نوک آن را به روش بسته جراحى کرد؟

استاد تمام علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان بینی را به صورت جراحی بسته عمل کرد، گفت: روش جراحی بسته شیوع کمتری دارد و در آمریکا منسوخ شده است و یکی از روش‌های قدیمی برای جراحی بینی محسوب می‌شود به خصوص برای درمان افتادگی نوک بینی از روش‌ قدیمی جراحی بسته استفاده نمی‌کنیم و روش‌های جراحی جدید توصیه می‌شود.

آیا محدودیت سنى براى جراحى انحراف بینى وجود دارد؟

ساعدى با اشاره به سوال فرد ١٥ ساله که با مشکل انحراف بینى، پولیپ و محدودیت سنى جراحی رو به رو است، گفت: جراحى انحراف بینى محدودیت سنى ندارد و مى توان در ١٥ سالگى جراحى کرد.

درمان ورود ترشحات بینى به داخل گلو چیست؟

وى ادامه داد: درمان ورود ترشحات بینى به داخل گلو جراحى نیست و مى توان از درمان هاى دارویى استفاده کرد.

جراحى ترمیمى بینى تصادفى چگونه است؟

ساعدى در پاسخ به سوال فردى که بینى او در تصادف دحچار آسیب شده و با وجود جراحى هنوز دچار مشکل است، گفت: وقتى بینى فردى آسیب مى بیند با اعمال جراحى ساده امکان درمان نیست و نیاز به انجام جراحى هاى ترمیمى پیچیده است که هزینه بالاترى دارد.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *