تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / سوختگی و پارگی پرده گوش شایع‌ترین حوادث چهارشنبه سوری
۱ دقیقه

سوختگی و پارگی پرده گوش شایع‌ترین حوادث چهارشنبه سوری

آنچه می خوانید...

وی افزود: یکی از شایع‌ترین حوادث گوش در مراسم چهارشنبه سوری سوختگی لاله گوش و برخورد اجسام خارجی با گوش است. در صورت وقوع سوختگی فرد باید به صورت اورژانسی به بیمارستان مراجعه و درمان‌های مورد نیاز را دریافت کند، زیرا در غیر این صورت گوش دچار تورم، التهاب و ایجاد برجستگی‌های مواج روی لاله گوش می‌شود.

ساعدی یادآور شد: زمانی‌ که بیمار به بیمارستان مراجعه می‌کند باید برای پیشگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک دریافت کند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: پارگی پرده گوش یکی دیگر از حوادث شایع مراسم چهارشنبه سوری است. پارگی پرده گوش با علامت شایعی مانند کاهش شنوایی همراه است.

وی افزود: کاهش شنوایی به دو صورت موقت و دائم بروز می‌یابد. اگر فردی به صورت مکرر دچار کاهش شنوایی موقت شد باید برای بررسی پرده گوش و شنوایی سنجی به پزشک مراجعه کند.

ساعدی عنوان کرد: کاهش شنوایی موقت با مداخلات درمانی بهبود می‌‌یابد اما فرد باید از قرار گرفتن در معرض صداهای انفجار و بسیار بلند خودداری کند البته متاسفانه کاهش شنوایی دائمی درمان‌پذیر نیست.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *