تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / شایع ترین سرطانهای سر و گردن سرطانهای پوستی است
۲ دقیقه
3339083 102

شایع ترین سرطانهای سر و گردن سرطانهای پوستی است

آنچه می خوانید...

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه اولویت اصلی در عرصه جراحی های صورت ، کنترل سرطان و در درجه دوم برطرف کردن نقایص زیبایی شناختی است ادامه داد : در مرحله اول تطابق رنگ کارکرد ، ضخامت پوست و … در اولویت هستند که معمولا برای استفاده از این قسمت ها از فلپ های موضعی  استفاده می کنیم که به چند دسته تقسیم می شوند .

وی با تاکید به اینکه جهت بازسازی صورت را به نواحی مختلف تقسیم بندی می کنیم اظهار کرد : ناحیه ای که بیشتر از همه درگیر می شود ناحیه بینی است که به خاطر برجسته بودن بیشتر در معرض این سرطانهاست.

دکتر ساعدی یادآور شد : بازسازی ممکن است بر اساس وسعت ضایعه متفاوت باشد که اگر ضایعه ای کل یک قسمت را درگیر نموده باشد اولویت با لایه داخلی مخاط است و برای بازسازی از غضروف گوش استفاده کرده و از فلپ پیشانی استفاده می کنیم .

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت تصریح کرد : ناحیه دیگر از صورت که معمولا نیازمند درمان است ناحیه پیشانی است که جزو مواردی است که خیلی راحتتر میتوانیم این درمان را انجام دهیم چرا که اجازه حرکت بافتی بر روی آن  انجام می شود .

وی با اشاره به اینکه قسمت بعدی بازسازی که اهمیت دارد نقایص لب است که علاوه بر زیبایی شناختی به دلیل کارکرد گوارشی دارای اهمیت ویژه ای است خاطرنشان کرد : باید توجه کرد که اگر وسعت ضایعه بیشتر از نیمی از لب ها باشد از فلپ های سمت مخالف یعنی لب بالا یا پایین و نیز اطراف بینی استفاده می شود .

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *