تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / علت خون‌دماغ شدن در فصل زمستان چیست؟
۱ دقیقه
635603732237309881

علت خون‌دماغ شدن در فصل زمستان چیست؟

آنچه می خوانید...

635603732237309881

این متخصص گوش، حلق و بینی در ادامه یادآور شد: بروز این مساله در کودکان جای هیچ گونه نگرانی ندارد و والدین می‌توانند با فشار دادن انگشت بر روی قسمت قدامی بینی از خونریزی بینی جلوگیری کنند. البته استفاده از کمپرس آب یخ نیز می‌تواند مانع از ادامه خونریزی شود.

ساعدی خشکی هوا در فصل زمستان را یکی دیگر از علل خون دماغ شدن دانست و گفت: کشور ما دارای اقلیم خشک است، بنابراین در فصل زمستان آب و هوا به صورت خشک و سرد است که این مساله موجب خشک شدن مخاط بینی و افزایش تحریک آن می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره راهکار‌های پیشگیری از بروز این پدیده گفت: والدین می‌توانند با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و یا قطره کلرور سدیم (آب نمک) داخل بینی کودکان‌شان را در فصل زمستان مرطوب نگه دارند.

این فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت خاطرنشان کرد: خونریزی بینی در فصل زمستان به مقدار کم اما مکرر اتفاق می‌افتد بنابراین والدین باید توجه داشته باشند در غیر این صورت و افزایش حجم خونریزی و یا بند نیامدن آن به پزشک مراجعه کنند.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *