تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / عوارض مصرف خودسرانه آنتی‌هیستامین
۲ دقیقه

عوارض مصرف خودسرانه آنتی‌هیستامین

آنچه می خوانید...وي افزود: آلرژي بهاره معمولاً به علت گرده‌هاي گل و گياه ايجاد مي‌شود كه اين گرده‌ها از طريق تنفس وارد بدن و موجب ايجاد واكنش ايمني شديد در بدن فرد مي‌شود.

وي اضافه كرد: مهمترين علامت‌هاي آلرژي، عطسه، آبريزش بيني، قرمزي چشم، گرفتگي بيني و سرفه است لذا مهمترين درمان اين عارضه هم پيشگيري است.

اين متخصص گوش، گلو و بيني تصريح كرد: افراد حساس نبايد خود را در معرض آنتي‌ژن‌ها قرار دهند و در صورت ابتلا نبايد از داروهايي مانند آنتي‌هيستامين براي برطرف‌كردن علائم آن استفاده كنند.

وي گفت: افرادي كه آلرژي شديد دارند و به آنتي‌هيستامين جواب نمي‌دهند مي‌توانند از اسپري كورتيكواستروئيد استفاده كنند.

ساعدي همچنين گفت: مصرف خودسرانه آنتي‌هيستامين‌ها به هيچ وجه توصيه نمي‌شود زيرا اين دارو براي بيماراي كه به مشكلات چشمي مبتلا هستند اختلال چشمي و در افراد سالمند به خصوص مبتلايان به پروستات احتباس ادراري ايجاد مي‌كند. همچنين خواب‌آلودگي و عدم تمركز از عوارض اين دارو است.

مصرف خودسرانه آنتي‌هيستامين‌ها به هيچ وجه توصيه نمي‌شود زيرا اين دارو براي بيماراي كه به مشكلات چشمي مبتلا هستند اختلال چشمي و در افراد سالمند به خصوص مبتلايان به پروستات احتباس ادراري ايجاد مي‌كند. همچنين خواب‌آلودگي و عدم تمركز از عوارض اين دارو است

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *