تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / تزریقات / لیفتینگ اقدام تخصصی برای بهبود علایم پیری پوست است
۶ دقیقه
جراحی لیفتینگ

لیفتینگ اقدام تخصصی برای بهبود علایم پیری پوست است

آنچه می خوانید...

در واقع، پوست تمام قسمتهای بدن از جمله گردن و صورت تغییر میکند، شادابی کاهش مییابد و چین و چروکها ظاهر میشوند. تمایل برای بازگشت طراوت پوست و جوانسازی از سالها قبل حتی یکی- دو قرن پیش مطرح بود اما امروزه روشهای جراحی پیشرفت کرده و تاثیر خوبی در این زمینه دارد. در این زمینه بعضی روشها مانند تزریق ژل و بوتاکس و یا استفاده از نخهای مخصوص تاثیر موقت دارند اما علاوه بر این، عملهای جراحی جزو روشهای جوانسازی با تاثیر طولانی مدت باید اشاره کرد که لیفتینگ مهمترین آنها خواهد بود. در این مقاله اقدام به معرفی جراحی لیفتینگ نموده ایم و امیدواریم که با مطالعه این مقاله بتوانید به جواب سوالاتتان در این خصوص دست یابید.

لیفتینگ چیست؟

 لیفتینگ اقدام تخصصی جوانسازی است. لیفتینگ در اصطلاح عمومی به کشیدن صورت نیز شهرت دارد اما نام علمی آن (ریتیدکتومی) است. البته با توجه به تبلیغات نادرست در زمینه لیفتینگ، تصوری وجود دارد که این کار فقط با نخ انجام میشود در حالیکه لیفت واقعی صورت یک عمل جراحی جدی است که ۴ تا ۵ ساعت طول میکشد. گرچه این اقدام جراحی برگشت پذیر نیست، با توجه به اینکه روند پیری پوست هیچگاه متوقف نمیشود، معموال بین ۵ تا ۱۰ سال بهعلت تغییر در ساختار پوست نیاز به تکرار خواهد داشت.

مزایای لیفتینگ صورت

 در لیفت صورت چربیهای گردن و نسوج اضافه برداشته شده، بافتها در محل قبلی خود تثبیت میشود. درنتیجه پوست دوباره حالت جوان پیدا میکند. البته گاهی اوقات این مشکل تنها در گردن است که لیفت در این ناحیه همراه با لیپوساکشن معموال کافی خواهدبود. تزریق چربی به جبران بافت تحلیل رفته کمک میکند در مورد گونه ها و از دست رفتن نسوج، تزریق چربی برای جبران بافت از دست رفته کمک کننده است. بنابراین با کشیدن صورت و برجسته نمودن بافت هایی که به دلیل سن بالا به لاغری دچار شده اند، صورت جوان می شود و فرد اعتماد به نفس زیادی پیدا می کند.

در مورد جراحی مجدد بینی بیشتر بدانید.

تزریق چربی در لیفتینگ

چربی از بافتهای بدن فرد به خصوص شکم برداشته شده و در قسمتهایی که بافت چربی از بین رفته، جایگزین میشود. چربی در مقایسه با فیلر این مزیت را دارد که جزیی از بدن فرد است و احتمال واکنش وجود ندارد. همچنین در ۶0درصد موارد تاثیر پایدار دارد و نیاز به تکرار نخواهد بود اما در بعضی موارد نیز مانند فیلر، الزم است این اقدام چند مرتبه انجام شود تا به تدریج جذب شود.

بهترین دکتر برای لیفتینگ

بلفاروپلاستی و لیفتینگ

بلفاروپالستی؛ اقدام موثر در افتادگی پلکها معموال با افزایش سن، پلک پایین حالت فرورفته و چروک پیدا میکند که با عمل جراحی به خصوص همراه با جراحی گونه ها میتوان این مشکل را برطرف کرد. گاهی نیز پلک بالا افتادگی پیدا میکند که اصطالحا حالت دو پلکی ایجاد میشود. عمل بلفاروپالستی پلک فوقانی در ترمیم افتادگی پلک انجام پذیر است و عامل بهبود خواهدبود. تغییرات پوست در پیشانی و ابروها نیز بهدلیل افزایش سن و افتادگی پوست اتفاق میافتد و وضعیت افتادگی پلکها تشدید میشود که لیفت ابروها به ترمیم و بازگشت به حالت طبیعی کمک میکند. اگر فقط گوشه های ابرو افتادگی داشته باشد، لیفت فقط روی ناحیه گیجگاهی انجام می شود که از طریق اندوسکوپی قابل اجراست. اگر مشکل ابروها خفیف باشد و نسوج اضافه شکل نگرفته باشد، لیفت ابروها به تنهایی کفایت میکند اما باید در نظر داشت در موارد شدید نیاز به برداشتن پوست اضافی نیز احساس میشود.

در مورد پروتز چانه و گونه بیشتر بدانید.

لیفتینگ بینی

 افتادگی بینی همراه اختالل تنفسی نیاز به جراحی دارد تغییرات پوستی ناشی از افزایش سن با بروز تغییر در بینی نیز همراه است. با از دست رفتن خصوصیت الاستیسیته بینی و تحلیل نسوج غضروفی از طرفی اضافه شدن حجم پوست روی بینی، این عضو نیز حالت افتاده پیدا میکند، طوری که اگر عکس سنین جوانی با سالمندی مقایسه شود، کامل این تغییر نمایان است. در بعضی موارد که افت روش

رویه انجام جراحی لیفتینگ

روش جراحی بسته به مناطقی که بیمار می‌خواهد بهبود یابد، متفاوت می باشد. این تکنیک شامل جابه‌جایی لایه‌های ماهیچه، پوست و چربی، برداشتن بافت اضافی با استفاده از برشی است که معمولاً از ناحیه پیشانی (بالای خط مو) شروع می‌شود، در امتداد خطوط طبیعی موجود در گوش امتداد می‌یابد و در اطراف لوب ادامه می‌یابد. پشت گوش و پوست سر به این ترتیب جای زخم ها کاملاً استتار می شوند. زمانی که نیاز به درمان خاصی روی گردن باشد، باید برشی درست زیر چانه ایجاد شود.

بستری شدن در بیمارستان بعد از جراحی لیفتینگ

بستری شدن در بیمارستان معمولاً بین 24 تا 48 ساعت طول می کشد. این زمان استفاده بسته به طولانی شدن عمل دارد.

بیهوشی جراحی لیفتینگ

لیفت صورت را می توان با بی حسی موضعی و آرام بخش انجام داد، اما در بیمارانی که نیاز به درمان خاصی در ناحیه گردن دارند، بیهوشی عمومی ممکن است توصیه شود.

اقدامات قبل از جراحی لیفتینگ

مانند سایر عمل ها، معاینه پزشکی قبلی برای تعیین هر گونه ناهنجاری احتمالی که ممکن است عمل را تضعیف کند، حیاتی است.

جراح پلاستیک مراحلی که باید طی شود را توضیح خواهد داد. در اولین جلسه مشاوره، جراح ساختار صورت و کیفیت پوست بیمار و همچنین وضعیت کلی سلامت او را ارزیابی می کند. جراح همچنین از او می پرسد که امیدوار است با عمل به چه چیزی برسد و تمام جزئیات مربوط به عمل را به بیمار توصیه می کند.ادگی بینی موجب اختلال تنفسی میشود، جراحی توسط پزشک متخصص و متبحر در این زمینه موثر خواهد بود.

عوارض لیفتینگ صورت

جراحی جوانسازی توسط جراح پلاستیک حداقل عوارض را دارد طبیعی است هر کدام از اقدامات جراحی جوانسازی با بروز عوارضی همراه باشد که شایعترین آنها، اسکار یا جوشگاه است. البته ترمیم طبیعی بدن در ۹۰درصد موارد بدون هیچ مشکل خاصی اتفاق میافتد. خوشبختانه از آنجا که محل ترمیم چنین اقداماتی معموال بین موها یا اطراف گوشهاست، معموال جوشگاه خاصی دیده نمیشود اما اگر جوشگاه جدی باشد، تزریق دارو یا لیزر برای بهبود انجام میشود. عارضه دیگر که ممکن است به خصوص در مراحل اولیه اتفاق بیفتد، تجمع خون در محل جراحی است که نیاز به درمان دارد و عوارض دیگر مثل آسیب اعصاب صورت بهندرت اتفاق میافتد. مسلما اگر اقدامات جوانسازی با تکنیکهای دقیق و توسط متخصص جراحی متبحر انجام شود، معموال نگرانی در مورد عوارض بسیار محدود خواهدبود. سپردن چنین کارهایی به دست افراد غیرمتخصص و بدون تجربه کافی حتما نگرانکننده است و عوارضی مثل جوشگاه و… دور از انتظار نخواهد بود. مراقبت های بعد از لیفت صورت بیشتر بدانید.

هزینه لیفتینگ

هزینه لیفتینگ صورت

هزینه لیفتینگ صورت بسته به شدت افتادگی، جراحی های مورد نیاز، تخصص جراح پلاستیک صورت و بینی و … متفاوت می باشد. برای اطلاع از هزینه ها باید وضعیت پوستی شما بررسی شود، اعلام دقیق هزینه درمان پس از بررسی افتادگی های پوست مقدور می باشد.

کلام آخر

پیری نتیجه طبیعی گذر زمان است، اما این عواقب همراه با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید یا استرس روزانه، به ویژه در صورت و گردن آشکار می شود و منجر به ایجاد خطوط و چین و چروک می شود که حالت چهره را افتاده و پیر می کند. تمام این اثرات را می توان با جراحی لیفتینگ صورت بهبود بخشید. لیفتینگ صورت به بهبود ظاهر بیمار کمک می‌کند، رنگ اصلی پوست و برجسته‌سازی‌ها و خطوط صورت را بازیابی می‌کند، و یک اثر جوان‌کننده و احیاکننده به پوست می دهد.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *