تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مراقبت های پس از عمل / اطلاعات جامع در مورد مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو
۶ دقیقه
مراقبت های بعد از لیفت ابرو

اطلاعات جامع در مورد مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

آنچه می خوانید...

جراحی لیفت ابرو برخی از مشکلات در ابروها را که با افزایش سن ایجاد شود، درمان می کند. این مشکلات شامل افتادگی در ابروها می باشد. افتادگی در ابروها می تواند باعث شود فرد خسته و ناراضی به نظر برسد. جراحی لیفت ابرو باعث می شود افراد قوی تر و شاداب تر به نظر برسند. بنابراین هدف از انجام لیفت ابرو این است که ابروها طبیعی و زیبا به نظر برسند. در اولین معاینه، جراح پلاستیک پیشانی و ناحیه پلک بالایی شما را در حالی که حرکات مختلفی انجام می دهید، معاینه می کند. با توجه به افتادگی ابروها، میزان پوست در پلک بالایی و جایی که موهای شما از پیشانی شما شروع می شود، بهترین روش ها را برای شما تعیین می کند. نکته قابل توجه مراقبت های بعد از لیفت ابرو می باشد. چنانچه مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو به درستی انجام نشود می تواند منجر به طولانی شدن نقاهت و عدم رضایت بخش بودن نتایج گردد. لذا اطلاع از مراقبت های بعد از لیفت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این خصوص بدانید.

روش های لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو هم به صورت جراحی و هم بدون جراحی قابل انجام است. روش های جراحی عبارتند از اسلینگ ابرو، روش آندوسکوپی و روش های لیفت ابرو کلاسیک. روش های غیر جراحی به صورت بوتاکس و اولتراپی می باشد.

روش اولتراپی باعث سفت شدن پوست و بازسازی کافی با انرژی اولتراسوند با شدت بالا می شود. روش اولتراپی روشی ساده اما موثر است که می توان آن را قبل یا بعد از جراحی لیفت ابرو انجام داد. اسلینگ ابرو یکی از روش های جراحی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. عیب این روش این است که اثر مورد نظر طولانی نمی ماند و ابرو پس از مدتی به حالت اولیه خود باز می گردد. جراحی آندوسکوپی ابرو روشی است که بدون برش و اسکار انجام می شود. روش کلاسیک لیفت ابرو برداشتن پوست سر با شروع از شقیقه فرد و انجام عمل کشش است.

در مورد لیپوساکشن صورت بیشتر بدانید.

هزینه جراحی لیفت ابرو

لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش آسان و قابل اعتماد است که می تواند در بسیاری از مناطق صورت اعمال شود. می توان آن را جزو روش های غیرجراحی به حساب آورد. روش لیفت به وسیله نخ های مخصوصی که در زیر پوست قرار می گیرد انجام می شود. این روند را می توان با بالا کشیدن بیضی صورت آویزان با این نخ ها توضیح داد. می توان آن را نه تنها روی صورت، بلکه در ناحیه خاصی مانند ابرو نیز اعمال کرد. نخ هایی که در روش لیفت ابرو استفاده می شود جذبی هستند و ظاهر طبیعی دارند. با کمک این مواد، بافت های زیر پوست به هم چسبیده و ابرو را بلندتر نشان می دهند. در طول عمل لیفت هیچ برشی در پوست ایجاد نمی شود. اما اثر این روش ها تا 2 سال باقی می ماند. می توان آن را به صورت اختیاری پس از آن تمدید کرد.

جراحی لیفت ابرو کلاسیک

روش های سنتی لیفت ابرو یکی از روش های موثر و دائمی است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد. در روش لیفتینگ کلاسیک، پزشک برش بزرگتری نسبت به روش آندوسکوپی ایجاد می کند. برش از سطح گوش شروع می شود و بدون وقفه دور خط مو می رود. بافت اضافی پوست از این برش طولانی برداشته می شود و به این ترتیب ابروها بلند می شوند. با این حال، خطوط پیشانی نیز کاهش می یابد.

کاربردهای آندوسکوپی

در لیفت آندوسکوپی، جراح چندین برش کوتاه در پوست سر ایجاد می کند. یک ابزار لوله نازک با یک دوربین کوچک در نوک آن در یکی از برش ها قرار می گیرد و از دستگاه دیگری که در برش دیگری قرار داده شده است برای ایجاد تغییرات لازم استفاده می کند. در روش آندوسکوپی لیفت ابرو از لنگرهای کوچک برای تقویت بافت جراحی استفاده می شود. از آنجایی که برش ها کوچکتر هستند، این روش بهبودی سریع تری نسبت به برداشتن معمولی دارد. این روش همچنین مزایایی مانند کمترین جای زخم و زمان بهبودی کوتاهتر دارد.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت ابرو

قبل از لیفت ابرو، متخصص باید صورت شما را معاینه کند. قبل از جراحی لیفت ابرو باید فرم ابرویی که با صورت شما مناسب است مشخص شود. پس از تعیین فرم ابرو، جراح پلاستیک شما را از تکنیک هایی که باید روی ابروی شما اعمال شود، آگاه می کند. با این حال، قبل از اینکه درمانی برای ابروی شما اعمال شود، پزشک باید خطراتی را که ممکن است در طول درمان رخ دهد توضیح دهد و تأییدیه شما را برای این امر دریافت کند.

قبل از انجام لیفت ابرو، ممکن است نکاتی وجود داشته باشد که باید در سبک زندگی خود سازماندهی کنید. جراح شما باید دستورالعمل های دقیقی را در مورد اینکه چه کاری و چه زمانی انجام دهید به شما ارائه دهد.

برای مثال، اگر سیگار می کشید، جراح ممکن است از شما بخواهد که حداقل به طور موقت سیگار را ترک کنید. زیرا در این صورت ممکن است بهبودی به شدت تحت تاثیر قرار گیرد و خطر افزایش یابد. همچنین ممکن است لازم باشد برای مدتی از الکل و برخی مواد مخدر دوری کنید.

اگر به طور منظم از آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی استفاده می کنید، ممکن است جراح از شما بخواهد که استفاده از آن را برای مدتی قبل از جراحی متوقف کنید. داروهایی که نباید مصرف شوند معمولا رقیق کننده های خون هستند. اینها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند و باید از آنها اجتناب شود.

در مورد جراحی زیبایی بینی بیشتر بدانید.

بهترین دکتر لیفت ابرو

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

بستری شدن هر بیمار پس از جراحی لیفت ابرو در بیمارستان الزامی نیست. این بستگی به نحوه انجام جراحی، روش و نوع بیهوشی دارد. با توجه به نتیجه جراحی، پزشک متخصص تشخیص می دهد که آیا می توانید ترخیص شوید یا خیر. بعد از عمل باید توجه بیشتری به پوست سر خود داشته باشید. خشک نگه داشتن ناحیه عمل شده برای مدت زمان مورد نیاز و عدم استفاده از مواد شیمیایی در ناحیه عمل شده برای سلامتی مهم است.

  • پس از جراحی باید از ورزش های سنگین خودداری کنید.
  • اجتناب از آفتاب بعد از عمل لیفت ابرو مهم است.
  • باید مواظب بود که ضربات سنگین وارد نشود.
  • استفاده از سیگار و الکل: ادامه سیگار کشیدن پس از جراحی می تواند منجر به بهبود آهسته و ضعیف زخم ها شود. نوشیدن الکل در چند روز اول نیز می تواند خطر برخی از عوارض را افزایش دهد. ممکن است نیازی به مصرف آن با داروهای تجویز شده نباشد. در دوران نقاهت، استفاده از این محصولات بی خطرتر است.
  • هرگونه ورزش کششی تا ۲ هفته ممنوع است .
  • بعد از ۱ هفته تا ۱۰ روز می توانید به کارها و فعالیت روزانه بر گردید.

در مورد عمل زیبایی پلک بیشتر بدانید.

کلام آخر

با انجام درست مراقبت های پس از جراحی لیفت ابرو می توانید، از نتایج لیفت ابرو و داشتن ظاهر جوان لذت ببرید و دوران نقاهت کوتاهتر و سریعتری را تجربه کنید.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *