تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / اطلاعات جامع در مورد کاندیدای مناسب لیپوساکشن گردن
۷ دقیقه
لیپوساکشن گردن

اطلاعات جامع در مورد کاندیدای مناسب لیپوساکشن گردن

آنچه می خوانید...

صورت و گردن یکی از اولین نقاطی هستند که در برخورد اول توجه اشخاص را جلب می‌نماید. چربی‌های اضافه در ناحیه زیر گردن منجر به بروز پوستی چروک خورده و شل در اطراف گردن می‌شود. در واقع با افزایش سن، افزایش و کاهش وزن و یا دلایل ژنتیکی ممکن است در پوست و بافت اطراف گردن و چانه، افتادگی‌هایی ایجاد شود که از لحاظ ظاهری خوشایند نیست. افتادگی‌های اطراف گردن منجر می‌شود که سن و وزن افراد بیشتر از آنچه که در واقعیت می‌باشد نشان داده شود. غبغب که همان تجمع چربی‌های ناحیه زیر چانه می‌باشد نیز تناسب صورت را از بین می‌برد و منجر به چاق دیده شدن افراد می‌شود. علت افتادگی و شل شدن پوست یا بافت چربی اطراف گردن هرچه که باشد روش‌های مختلفی جهت برطرف کردن آن وجود دارد که یکی از آنها لیپوساکشن گردن می‌باشد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد کاندیدای مناسب لیپوساکشن گردن بدانید.

لیپوساکشن گردن

این جراحی یک روش کم خطر و ارزان برای برداشتن چربی‌های اضافه ناحیه گردن و ایجاد پوستی صاف و جوان در ناحیه گردن می‌باشد. برای این جراحی ممکن است چند برش کوچک در زیر چانه ایجاد شود و سپس چربی‌های اضافه تخلیه شود. پیش از اینکه روش لیپوساکشن گردن را انتخاب نمائید در ابتدا باید توسط پزشک متخصص مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید تا مشخص شود آیا کاندید مناسبی جهت این جراحی هستید یا خیر. در ادامه‌ی این مقاله به بررسی برخی نکاتی که در تائید صلاحیت شما جهت جراحی لیپوساکشن گردن نقش دارند می‌پردازیم.

بهترین دکتر لیپوساکشن صورت

شرایط انجام لیپوساکشن گردن

پیش از جراحی لیپوساکشن گردن و لیپوساکشن صورت باید به این نکات دقت نمائيد:

مصرف الکل

مصرف تفریحی یک لیوان شراب یا آب جو برای جراحی شما مشکلی ایجاد نمی‌نماید اما اگر به صورت روزانه و منظم الکل مصرف می‌نمائید شما نه تنها جهت جراحی لیپوساکشن گردن که برای هر عمل دیگری کاندید مناسبی نخواهید بود.

الکل به عنوان یکی از مواد رقیق کننده‌ی خون شناخته می‌شود و مصرف آن پیش از جراحی و یا پس از اتمام آن منجر به افزایش احتمال خونریزی در حین عمل و یا پس از جراحی لبپوساکشن گردن خواهد شد. همچنین مصرف الکل بهبود زخم‌ها را به تاخیر می‌اندازد و طول دوره‌ی نقاهت را طولانی‌تر می‌نماید. بنابراین اگر شما یک فرد الکلی هستید لازم است از دو هفته پیش از جراحی تا حداقل چهار هفته پس از جراحی از مصرف الکل خودداری نمائید.

استفاد از تنباکو

به طور حتم از خطراتی که مصرف دخانیات برای شما دارد به خوبی آگاه هستید اما اگر قصد دارید جهت جراحی لیپوساکشن گردن اقدام نمائید باید بدانید که تنباکو منجر به خشک شدن پوست به ویژه پوست اطراف صورت می‌شود و در هنگام جراحی‌های این ناحیه منجر به بروز مشکلاتی می‌شود زیرا پوست خشک به خوبی بهبود نمی‌یابد و زخم شما دیرتر التیام می‌یابد.

توصیه می‌شود حداقل از دو هفته پیش از جراحی تا 6 الی 8 هفته پس از جراحی لیپوساکشن گردن از مصرف سیگار، قلیان، پیپ و هرگونه محصول حاوی تنباکو خودداری نمائید.  (این جراحی می‌تواند زمان مناسبی برای ترک سیگار و سایر محصولات حاوی تنباکو نیز باشد)

در مورد تزریق ژل لب بیشتر بدانید.

مصرف داروها، ویتامین ها و مکمل‌ها

اگر دچار بیماری مزمنی هستید که باید به صورت روزانه داروهایی مصرف نمائید، تمام این داروها را به پزشک خود اطلاع دهید زیرا برخی از داورها ممکن است منجر به بروز عوارضی در هنگام جراحی لیپوساکشن گردن شود، برخی از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین ممکن است منجر به افزایش خونریزی در حین جراحی و یا پس از آن شود.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که مصرف ویتامین‌ها و یا مکمل‌های غذایی خطری برای سلامتی آن‌ها ندارد اما تمام این محصولات در صورتی که بدون نظر پزشک متخصص تعذیه انجام شود ممکن است منجر به عوارض جانبی شود، به عنوان مثال مصرف ویتامین E، روغن ماهی و یا مکمل‌های غذایی که حاوی عصاره‌ی سیر هستند نیز ممکن است منجر به افزایش خونریزی پس از جراحی شود.

بنابراین لازم است تمام مکمل ها و داروهایی که مصرف می‌نمائید را پیش از جراحی ترک نمائيد و یا بر طبق نظر جراح خود تغییراتی را در میزان مصرف آن‌ها اعمال نمائيد.

دست یابی به وزن ایده آل پیش از جراحی لیپوساکشن گردن

با توجه به اینکه مقداری از چربی‌های ناحیه گردن طی جراحی لیپوساکشن تخلیه می‌شود اگر پس از جراحی دوباره افزایش وزن داشته باشید ممکن است چربی در این قسمت دوباره انباشته شود و مشکلاتی که پیش از جراحی داشتید دوباره برای شما تکرار شود. یا اینکه اگر پس از جراحی وزن بسیاری کم کنید ممکن است دچار شل شدن پوست و افتادگی ناحیه زیر گردن شوید بنابرای لازم پیش از جراحی لیپوساکشن گردن ابتدا به وزن دلخواه خود برسید و چند ماه پس از اینکه هیچ گونه افزایش و یا کاهش وزن نداشتید جهت جراحی اقدام نمائيد.

در مورد پروتز چانه و گونه بیشتر بدانید.

برخورداری از پوستی سالم

لازم است که پیش از جراحی لیپوساکشن گردن وضعیت سلامت کلی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد، یکی از نکاتی که طی بررسی‌های پیش از جراحی مورد بررسی قرار می‌گیرد وضعیت سلامتی و خاصیت ارتجاعی پوست می‌باشد، در طی این جراحی پس از برداشتن چربی‌های اضافه، پوست شما کشیده می‌شود تا از حالت چروک خوردگی خارج شود، بنابراین لازم است که پوست شما توان و خاصیت ارتجاعی خود را داشته باشد تا پس از جراحی بتواند به حالت مطلوب روی گردن را بپوشاند.

با رعایت مواردی که گفته شد می‌توانید جهت جراحی لیپوساکشن گردن اقدام نمائید بدون اینکه عارضه‌ی خاصی حین و یا پس از جراحی برای شما ایجاد شود.

لیپوساکشن گردن برای صورتهای خیلی چاق

لیپوساکشن گردن برای افرادی که در ناحیه غبغب چربی اضافه دارند و حتی با اینکه چانه عقب رفته دارند اما از قوام خوب پوست برخوردار هستند، روش مناسبی است. البته این روش برای افرادی که صورت خیلی چاق دارند، مناسب نیست زیرا لیپوساکشن برای یک ناحیه خاص قابل کاربرد است و طبیعتا نمیتوان در سطح گسترده انجام داد. به نظر میرسد این افراد به کمک رژیمهای لاغری و رسیدن به وزن ایده آل میتوانند وضعیت بهتری کسب کنند. اما اگر فردی پس از رژیم لاغری دچار چنین مشکلی در قسمتی از زیر چانه شد میتوان از طریق لیپوساکشن گردن حالت بهتری ایجاد کرد.

این جراحی زیبایی معموال بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی انجام میشود. در سنین بالاتر به دلیل اینکه قوام پوست کاهش پیدا کرده، لیپوساکشن به تنهایی مؤثر نیست و حتما باید همراه با لیفت باشد تا ظاهر جوانتر و حالت مطلوبی برای فرد به وجود بیاید.

لیپوساکشن گردن چطور انجام میشود؟

انجام لیپوساکشن گردن به این شکل است که برش کوچک یک تا دو سانتیمتری زیر چانه توسط جراح پلاستیک داده میشود. سپس محلولی برای بازشدن سلولهای چربی در این قسمت تزریق شده و از طریق ساکشن مکرر، چربیها خارج میشود. در این فاصله مرتب وضعیت بیمار بررسی میشود تا هر زمان که به حالت مطلوب و ایده آل برسد، جراحی خاتمه پیدا کند. البته در موارد پیشرفته تر ممکن است علاوه بر سطح زیرجلدی پوست، چربیها درلایه های عمقیتر باشند. در این موارد الزم است جراحی وسیع تر باشد و برداشتن چربی مستقیم نیز مدنظر قرار گیرد تا مشکل به بهترین حالت برطرف شود.

پس از لیپوساکشن گردن دو هفته باید ورزش به تعویق بیفتد توصیه میشود و فرد تا ۴۸ ساعت استراحت نسبی داشته باشد. پس از این مدت، گن مخصوص گردن توصیه میشود تا جمع شدن پوست بهتر اتفاق بیفتد. علاوه بر این، انجام ورزش نیز باید تا دو هفته به تعویق بیفتد.

لیپوساکشن غبغب

کلام آخر

گردن عضوی است که تاثیر بسیار زیادی در ظاهر افراد دارد. در صورتی که مایل به انجام جراحی لیپوساکشن گردن هستید باید بدانید که برای این جراحی فردی ایده آل هستید یا خیر. داشتن شرایط ایده آل برای جراحی منجر به رضایت از نتایج جراحی و نتایج ماندگار می گردد.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *