تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / جراحی بینی / هزینه جراحی ترمیمی بینی 1403
۷ دقیقه
هزینه جراحی ترمیمی بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی 1403

آنچه می خوانید...

جراحی بینی ترمیمی یک عملی است که برای اصلاح مشکلات تنفسی یا ناهنجاری های زیبایی که در اثر جراحی بینی قبلی ایجاد شده یا حل نشده انجام می شود. از همین رو هزینه جراحی ترمیمی بینی یکی از مسائلی است که ذهن بیماران را به خود درگیر می کند و بیماران همواره در مورد هزینه این جراحی سوالاتی دارند. در این مقاله به بررسی هزینه جراحی ترمیمی بینی پرداخته شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

گاهی اوقات بعد از جراحی بینی ممکن است فرد از نتایج جراحی راضی نباشد، لذا بیمار تصمیم به انجام جراحی ترمیمی بینی می گیرید. در دنیای امروز به دلیل تورم بالا، بحث هزینه یکی از مسائل مهمی است که مورد توجه بیماران است. هزینه جراحی ترمیمی بینی بسته به فاکتور و عوامل مختلفی نظیر حاد بودن مشکل، تخصص پزشک، اینکه در کلینیک انجام شود یا بیمارستان و مواردی از این دست تعیین می گردد.

زمان انجام جراحی ترمیمی بینی

برای انجام عمل جراحی بینی اکیدا توصیه می شود که حداقل یک سال کامل صبر کنید تا به جراحی مجدد بینی فکر کنید. بعد از برداشتن اسپلینت، بینی شما متورم می شود و تا چند هفته به همین شکل باقی می ماند. در واقع، حداقل یک سال طول می کشد تا تمام تورم ها فروکش کند. با مراجعه زودهنگام برای جراحی بینی ترمیمی، می‌توانید کاری را که می‌توانست یک اصلاح جزئی باشد را به یک جراحی اصلاحی بزرگ و پیچیده تبدیل کنید.

هزینه جراحی مجدد بینی

عوارض جراحی بینی ترمیمی

برخی از بیماران پس از عمل ترمیمی بینی دچار تورم و کبودی در اطراف چشم می شوند. این خطرات شامل از دست دادن موقت حس بویایی، تورم طولانی مدت، ترکیدن رگ های خونی کوچک، باقی ماندن جای زخم، از دست دادن پوست، عوارض بیهوشی و یا مشکلات زیبایی بینی یا عملکرد بینی است.

ریکاوری عمل ترمیمی بینی

ریکاوری جراحی بینی ترمیمی بسیار شبیه به ریکاوری جراحی اولیه بینی است. شما در ریکاوری پس از بیهوشی تحت نظر خواهید بود تا زمانی که بتوانید مرخص شوید. اکثر بیماران پس از جراحی درد زیادی احساس نمی کنند. به شما داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک داده می شود. مهم است که بعد از عمل، بینی خود را با آب نمک شستشو دهید. برخی از بیماران پس از عمل دچار تورم و کبودی در اطراف چشم می شوند. هر گونه بخیه و آتل خارجی پس از 5 تا 8 روز برداشته می شود.

 فعالیت هایی مانند بلند کردن اجسام سنگین، دویدن، دمیدن بینی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید پس از جراحی ممنوع است. مراقبت های بعدی بسیار مهم است زیرا تورم و خونریزی بعد از عمل ممکن است بعد از جراحی رخ دهد. مهم است که قرار ملاقات بعدی خود را با جراح خود هماهنگ کنید.

👃 در مورد جراحی بینی مردانه بیشتر بدانید

هزینه جراحی بینی ترمیمی یا عمل مجدد بینی

متوسط هزینه جراحی زیبایی بینی شامل هزینه های بیهوشی و بیمارستان است. جراحی ممکن است نیاز به پیوند غضروف از دنده (غضروف دنده)، سپتوم یا غضروف گوش داشته باشد که زمان، هزینه و پیچیدگی جراحی را افزایش می دهد. هزینه جراحی بینی بر اساس پیچیدگی عمل متفاوت است. جراحی بینی ترمیمی به دلیل پیچیدگی هایشان اغلب هزینه بیشتری نسبت به جراحی بینی اولیه دارند. بیمه جراحی زیبایی بینی را پوشش نمی دهد. اگر به دلیل انحراف تیغه بینی در تنفس از طریق بینی مشکل دارید، بیمه شما ممکن است قسمتی از هزینه جراحی را پوشش دهد. برای به دست آوردن تخمین دقیقی از هزینه عمل جراحی ترمیمی بینی خود، به پزشک مراجعه کنید. دکتر بابک ساعدی پس از معاینه دقیق شما هزینه را به شما اعلام خواهند کرد.

*~ برای اطلاع از هزینه جراحی ترمیمی بینی رد سال جدید با شماره ۰۲۱۲۲۲۵۹۹۹۰ تماس بگیرید ~*

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

برخی از فاکتورهایی که منجر به تعیین هزینه جراحی ترمیمی بینی می شود، در ادامه آورده شده است:

1- تجربه پزشک

جراحی بینی ترمیمی با یک جراح پلاستیک مجرب و ماهر در کنار شما معمولاً یک تلاش ارزشمند است. جراحی بینی ترمیمی یک عمل زیبایی و ترمیمی است، بنابراین بسیار دشوارتر از جراحی اولیه است. هنگامی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید حتماً به دنبال یک متخصص رینوپلاستی مجرب باشید.

عوارض جراحی ترمیمی بینی

2- پیچیدگی جراحی

رینوپلاستی یکی از پیچیده‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است و جراحی بینی ترمیمی می‌تواند پیچیده‌ترین نوع جراحی در بین جراحی ‌های بینی باشد. اگرچه بیمه جراحی زیبایی بینی یا عوارض جراحی زیبایی قبلی را پوشش نمی دهد، اما اغلب عوامل کاهش دهنده ای وجود دارد که به بررسی بیشترکمک می کند.

از آنجایی که بینی شما قبلاً عمل شده است، جراح شما اغلب شرایط چالش برانگیزی برای مقابله با آن برای بار دوم دارد، از جمله:

 • بافت زخمی که پس از عمل بینی قبلی شما ایجاد شده است.
 • تضعیف ساختارهای بینی
 • استخوان و غضروف های آسیب دیده
 • نیاز به پیوند بافت برای بازسازی ساختار زیرین بینی برای نتیجه ماندگار.
 • مشکلات تنفسی یا آسیب سپتوم که ممکن است به دلیل جراحی قبلی ایجاد شده باشد.
 • مخاط بینی زخمی
 • اختلال در تامین خون
 • پوست غیر قابل استفاده

3- هزینه بیمارستان یا کلینیک و بیهوشی

نیاز به بیهوشی و نظارت طولانی مدت تر بر بیمار منجر به افزایش هزینه جراحی ترمیمی بینی می شود. شایان ذکر است که هزینه جراحی ترمیمی بینی در بیمارستان بیشتر از کلینیک است.

👃 در مورد هزینه جراحی بینی بیشتر بدانید

مزایای جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی می تواند برای کمک به بهبود مشکلات زیر انجام شود:

 • ظاهر غیر طبیعی بینی
 • نوک بینی کج
 • کلوملا آویزان
 • قوز بینی
 • ظاهر نامتناسب نوک بینی
 • طول بینی بیش از حد کوتاه شده است
 • انسداد بینی یا مشکلات تنفسی
 • تغییر شکل بینی بینی

برای هر بیمار، هدف کلیدی از جراحی بینی ترمیمی کمک به برقراری مجدد تعادل بین بینی با بقیه اجزای صورت شما و در عین حال رفع موفقیت‌آمیز نگرانی‌های زیبایی شناختی و یا عملکردی بینی است.

نقاهت جراحی بینی ترمیمی چقدر طول میکشد؟

خیر، مطمئن شوید که تمام هزینه ها را در نظر می گیرید، نه فقط صرفا هزینه جراحی. به عنوان مثال، زمان شما یک هزینه است. اینکه چند هفته طول می کشد تا پس از جراحی بینی ترمیمی بهبودی حاصل شود، یکی از فاکتورهای مهم برای تصمیم گیری در مورد جراحی است.
اگر محاسبات باعث می شود تصمیم بگیرید که برای جراحی بینی ترمیمی اقدام کنید، زمان خود و ارزش آن را بیشتر در نظر بگیرید. همچنین کیفیت را در نظر بگیرید که چقدر مهم است که این روش درست انجام شود. مطمئن شوید که بهترین جراح، جراحی شما را انجام می دهد. حتی اگر قیمت بالاتر باشد، مراجعه به یک متخصص باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. سرمایه گذاری شما بر روی جراح پلاستیک مناسب برای جراحی بینی ترمیمی به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.
به طور کلی به منظور بازگشت به کار بعد از جراحی ترمیمی بینی نیاز به یک هفته زمان دارید. شایان ذکر است که ورم و کبودی مدت بیشتری باقی می ماند.

و در نهایت…

اگر تصمیم به انجام جراحی ترمیمی بینی دارید، هزینه یکی از فاکتورهای اساسی برای تصمیم گیری در خصوص انجام جراحی است. در این مقاله هزینه جراحی ترمیمی بینی شرح داده شد. امیدوارم که مفید واقع شده باشد.

*~ سوالات متداول درباره هزینه جراحی بینی ترمیمی ~*

هزینه جراحی ترمیمی بینی را بیمه ئوشش میدهد؟

بله، در برخی موارد بیمه ممکن است هزینه‌های جراحی ترمیمی بینی را تا حدی تحت پوشش قرار دهد، بخصوص اگر هدف درمانی داشته باشد اما برای اطمینان دقیق، بهتر است با بیمه خود تماس بگیرید.

هزینه‌ی جراحی ترمیمی بینی شامل مخارج بعد از جراحی نیز است؟

بله، هزینه‌ی جراحی ترمیمی بینی شامل هزینه‌های بعد از عمل از جمله داروها، ویزیت پس از جراحی و سایر موارد احتمالی است.

هزینه‌ی جراحی ترمیمی بینی همه جا یکسان است؟

خیر، هزینه‌ی جراحی ترمیمی بینی در هر منطقه و شهر متفاوت است و بستگی به عوامل مختلفی مانند مکان جغرافیای، معروفیت پزشک، هدف درمانی و تجهیزات پزشکی مصرفی دارد.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *