تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / خدمات جراحی / هزینه جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی 1403
۵ دقیقه
هزینه جراحی زیبایی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی 1403

آنچه می خوانید...

هزینه جراحی گوش (اتوپلاستی) که به آن تغییر شکل گوش نیز می گویند، یک عمل جراحی زیبایی برای بهبود اندازه و شکل گوش به منظور ایجاد تقارن و متناسب نمودن گوش ها با سایر اجزا صورت است. در زمان مشاوره اولیه، جراح جنبه های مختلف عمل از جمله هزینه های تقریبی آن را به بیمار اطلاع می دهد. در این مرحله ضروری است که بیمار از جراح در مورد هزینه های عمل بپرسد تا تصمیمی عاقلانه بگیرد. در این مقاله اقدام به شرح عوامل موثر در هزینه جراحی گوش شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی گوش چه زمانی پیشنهاد می شود؟

گوش های برجسته از جمله انومالی های مادرزادی گوش می باشد ، که حدود ۵% از جمعیت طبیعی جامعه را درگیر می کند . الگوی وراثتی در این بیماری مشاهده شده است. علت این مشکل به دو دسته بزرگ تقسیم می شود: علت اول عدم تشکیل چین بر روی قسمت فوقانی گوش می باشد، و علت دوم ، تکامل بیش از حد غضروف کونکا ( قسمت میانی ) گوش می باشد که باعث بر جستگی و برون زدگی گوش می شود.
زمان مناسب تصحیح این عمل قبل از مدرسه می باشد ( ۶ تا ۷ سالگی ) جهت تصحیح مشکل فوق ، نیاز به عمل از پشت گوش می باشد ، که بخش های اضافه تکامل یافته ، تصحیح و چینهایی که تشکیل شده است باز سازی می شود. با پیشرفتهای جدید انجام شده، بیشتر عملها به سمت حفظ غضروف تا بر داشتن ان می باشد. زاویه گوش و استخوان سر نیز با بخیه ترمیم و تنظیم می گردد. انتظارات بیمار می تواند بر طرف شدن برجستگی وطبیعی شدن ظاهر گوش می باشد.اما قرینگی کامل گوشها تقریبا به سختی ایجاد می شود.

هزینه جراحی زیبایی گوش در تهران چقدر است؟

در جراحی زیبایی گوش هدف اصلی جراح این است که به بیمار اجازه دهد انتخاب روشنگرانه ای داشته باشد. آنها بسته به نیازهای جراحی خاص خود، هزینه های تقریبی را به بیمار در طول جلسه مشاوره اطلاع  می دهند. جراحی اتوپلاستی یک روش جراحی زیبایی اثبات شده است که برای اصلاح ظاهر گوش با نتایج دائمی طراحی شده است. در زمان مشاوره قبل از عمل، جراح تمام جنبه های جراحی از جمله هزینه های تخمینی آن را توضیح می دهد. بیمار باید با خیال راحت تمام مسائل مربوط به هزینه ها را در نظر بگیرد و تصمیمی سنجیده بگیرد.

دکتر بابک ساعدی جراح پلاستیک از آمریکا و بهترین جراح گوش در تهران هستند و یکی از تخصص های ویژه ایشان اتوپلاستی است. هزینه جراحی اتوپلاستی دکتر ساعدی تخمین زده شده بر اساس نوع و وسعت جراحی که بیمار ممکن است به آن نیاز داشته باشد، می باشد. او در تهران جراحی زیبایی گوش را انجام می دهند.

بهترین دکتر جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش مقرون به صرفه است؟

گوش‌های عجیب و غریب می‌توانند باعث خجالت و ناراحتی کودک یا بزرگسال شود. گوش های بیش از حد بزرگ می تواند باعث شود کودک احساس ناخوشایندی کند و بر اعتماد به نفس بزرگسالان تأثیر منفی بگذارد. جراحی زیبایی اتوپلاستی روشی است که می تواند این مشکلات را به صورت دائمی اصلاح کند. بیمار باید هزینه یک بار جراحی اتوپلاستی را نسبت به مزایای طولانی مدت آن به دقت ارزیابی کند. هزینه ها پس از مدتی فراموش می شود، اما مزایای جراحی تغییر شکل گوش تا پایان عمر بیمار باقی خواهد ماند. برای بیمار ضروری است که قبل از تصمیم گیری در مورد ادامه جراحی، یک تجزیه و تحلیل عمیق هزینه و فایده انجام دهد. این تصمیم نباید تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گیرد.

هزینه دقیق جراحی گوش

عوامل موثر بر هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش، بسته به حاد بودن مشکل، روش درمان، تخصص پزشک و … متفاوت می باشد. برای اطلاع از هزینه های دقیق باید مورد معاینه قرار بگیرید. به طور کلی می توان گفت هزینه های اتوپلاستی ممکن است بین دو عمل و حتی بین دو بیمار در یک عمل متفاوت باشد. عوامل موثر بر هزینه عمل عبارتند از:

↲ موقعیت جغرافیایی

جراحی هایی که در شهرهای کوچک‌تر که هزینه زندگی کمتری نسبت به مراکز اصلی شهری دارند، دارای هزینه های کمتری هستند. این امر بر هزینه کالاها و خدمات مختلف از جمله هزینه های عمل جراحی زیبایی مانند جراحی پلاستیک تغییر شکل گوش تأثیر می گذارد.

↲ حق الزحمه جراح

هزینه جراح زیبایی به اعتبار، تجربه و شهرت آنها در زمینه جراحی گوش و صورت بستگی دارد. در حالت ایده آل، بیماران باید با یک جراح متخصص در روش های صورت برای جراحی گوش خود در نظر بگیرند. هزینه های جراح باتجربه ممکن است بیشتر از جراح نسبتا کم تجربه باشد، اما بیمار می تواند از نتایج ایمن و زیبا مطمئن باشد.

↲ وسعت مشکل و تکنیک جراحی

اگر بیمار فقط به یک روش ساده برای زیبا سازی گوش یا هر دو گوش نیاز داشته باشد، ممکن است هزینه کمتری نسبت به اصلاح نقایص مادرزادی یا بازسازی گوش (ها) داشته باشد. جراح پس از ارزیابی وضعیت گوش بیمار را از هزینه های تخمینی مطلع می کند.

✍️ بیشتر بدانید: عوارض و خطرات پیرسینگ گوش

↲ پوشش بیمه و تامین مالی

اگر بیمار برای اصلاح نقایص مادرزادی به دنبال جراحی اتوپلاستی باشد، ممکن است بتواند از بیمه‌گر خود پوشش دریافت کند.

و در نهایت…

دکتر بابک ساعدی یکی از بهترین جراح پلاستیک صورت و بینی در تهران هستند. ایشان دارای صدها جراحی موفقیت آمیز گوش هستند. برای اطلاع دقیق هزینه های جراحی زیبایی گوش دکتر ساعدی باید تحت معاینه ایشان قرار بگیرید. اعلام هزینه دقیق بعد از معاینه توسط ایشان مشخص می شود.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *