تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / چرا حس بویایی ضعیف می شود
۱ دقیقه

چرا حس بویایی ضعیف می شود

آنچه می خوانید...

 

بیماری‌های بویایی که از رایج‌ترین بیماری‌های حوزه راینولوژی به شمار می‌آیند کیفیت زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. بیماری‌های بویایی به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول به‌دنبال مشکلات انسدادی ناشی از بیماری‌های بینی و سینوس‌ها مانند پلیپ‌های طول کشیده، سینوزیت و حتی آلرژی
 ایجاد می‌شوند.
خوشبختانه شانس بازگشت بویایی با درمان اختلال پلیپ بینی حدود 60 تا 70 درصد و با درمان آلرژی حدود 90 درصد است.
 دبیر علمی کنگره راینولوژی می‌افزاید: دسته دوم بیماری‌های بویایی یا مادرزادی هستند یا به علت از دست رفتن اعصاب بویایی و آسیب جمجمه و صورت در اثر حوادث نمایان می‌شود. متأسفانه در حال حاضر شانس درمان این دسته از بیماران خیلی زیاد نیست ،اما می‌توان به آنها نوید داد که عصب بویایی برخلاف سایر اعصاب قابلیت بازسازی دارد و هم‌اکنون تحقیقات زیادی برای بازسازی و پیوند این عصب برای درمان بویایی در حال انجام است.

 

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *