تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / بلاگ / مقالات / چه زمانی مراجعه به متخصص جراح پلاستیک صورت ضروری است؟
۴ دقیقه

چه زمانی مراجعه به متخصص جراح پلاستیک صورت ضروری است؟

آنچه می خوانید...


وی دراینباره می گوید :طبیعی است که با پیشرفت هایی که در زمینه اعمال جراحی و علم پزشکی صورت گرفته یکی از آرزوهای قدیمی بشر،بهتر و زیبا شدن ، ظاهر و چهره در افراد محقق خواهد شد .
دکتر ساعدی ادامه داد : میل به زیبایی در همه افراد از قدیم وجود داشته و روز به روز بیشتر می‌شود، به گونه ای که در قدیم از ابزارهایی مانند لوازم آرایش و … استفاده می کردند ولی بعد ازگذشت زمان ، بروزپیشرفت‌ درزمینه علوم پزشکی راه های گوناگونی برای ایجاد سلامتی و زیبایی پوست صورت ایجاد شد .
این متخصص فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت در پاسخ به این پرسش که “چه مواردی می‌تواند ظاهری نازیبا و از بین رفتن سلامتی پوست صورت را در فرد ایجاد کنند، اظهار کرد: از ابتدای تولد برخی از عوامل باعث ایجاد مشکل در زیبایی فرد شده که برخی از آنها عبارتند از : وجود بیماری های مادرزادی درصورت ، ایجاد تروما (دیدن آسیب و ضربه) در زمان تولد که صورت فرد از حالت فرینه خارج می کند ودر خیلی ازموارد به سادگی برطرف می‌شود مانند جا انداختن بینی .
وی افزود : در برخی از موارد نیز اختلالات عروقی و ژنتیکی موجب عدم قرینگی در صورت نوزاد شده و کمی هم که بزرگتر می‌شوند احتمال اینکه با خوردن ضربه، صورت فرد دچار عدم قرینگی و زیبایی فرم صورت شود ، وجود دارد.
دکتر ساعدی عنوان کرد : در برخی موارد در کودکان به دلیل عدم هماهنگی در رشد صورت با دیگر اجزای بدن و یا یک سمت صورت با سمت دیگر، فرد دچار عدم قرینگی و نازیبایی می شود. مشکلات مادرزادی نیزمانند ایجاد توده‌های عروقی، وجود خال‌های خیلی بزرگ و …نیز از عوامل دیگرایجاد نازیبایی در صورت هستند.
این استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: بیماری‌های سندرم‌های ژنتیکی هم باعث ایجاد مشکل در زیبایی و قرینگی صورت می‌شود که مهم‌ترین آن شکاف لب در کودکان می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد : با بالا رفتن سن ، دیگر مسائل مادرزادی در ایجاد عدم قرینگی و زیبایی دخیل نیستند ، برخی بیماری ها به طور مثال عفونت و… باعث ایجاد این مشکلات در فرد می شوند. یکی دیگراز عوامل محیطی در ایجاد مشکلات سلامت و زیبایی صورت، بروز تصادف است که نسج نرم یا نسج سخت صورت آسیب دیده و عدم هماهنگی در چهره‌ را ایجاد کند.
دکتر ساعدی ادامه داد : برخی افراد هم به دلیل بالارفتن سن و میل به افزایش زیبایی ، عمل جراحی پلاستیک را بر روی صورت خود انجام می دهند که برخی از دلایل آن عبارتند از بروز برخی مشکلات در صورت مانند گونه فرورفته ، عدم برخورداری صورت از چربی مناسب و وضعیت ناهمگون چانه و فک می‌باشد که فرد با توجه به آنها اقدام به درمان می‌کند.
این استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد : در سن میانسالی هم که امکان اینکه فرد براساس تغییرات فیزیولوژیکی مانند آکنه، عدم رنگ مناسب پوست صورت و … فرد تقاضای تغییر می‌کندو بر مشکلات تغییرات چهره فرد افزوده شود که در نتیجه مراجعه آنها به پزشک متخصص بیشتر مشاهده می‌شود.
وی با بیان این نکته که ” با توجه به پیشرفت علم ، در عمل های جراحی از روش‌های غیرتهاجمی‌تر استفاده می‌شود اما بازهم پیشگیری از اهمیت بسیاری برخورداراست” ، خاطرنشان کرد : یکی از عوامل مهمی که به پوست صورت آسیب می‌زند، نور خورشید است ،به خصوص افرادی که پوست روشن دارند که باید حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنند زیرا برخورد مستقیم نور آفتاب به مرور زمان باعث تغییر رنگ صورت ، بروزلکه‌ها ، چین و چروک بیشتری می شود که با استفاده ازکرم ضد آفتاب از آنها می‌توان جلوگیری کرد.
دکترساعدی اظهار کرد : تغذیه مناسب، ورزش، رعایت توصیه‌های بهداشتی برای یک زندگی سالم برای داشتن پوستی سالم و شاداب ضروری است.و توصیه می‌شود که از سبزی‌ها، میوه‌ها به دلیل اینکه خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند مانع پیری پوست می‌شود در وعده های غذایی استفاده شود .

این متخصص فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت عنوان کرد : در اکثر مواقع درمان برخی از بیماری‌های پوستی از جمله آکنه و … به وسیله درمان دارویی زیرنظر متخصصین پوست صورت می‌گیرد که برخی از آنها عبارتند از تغییر بوتاکس، لیزر و … می‌باشد ولی در مواردی که مشکلات پوستی بسیار حاد باشد به دلیل بیماری مادرزادی و عدم قرینگی صورت ، چونه نامناسب، بینی غیرمناسب و … این موارد عمل جراحی پیشنهاد می‌شود.
وی در پایان گفت : بینی بزرگ، چونه بزرگ، چین و چروک زیاد، افتادگی پلک، درافراد آنها را سوژه انجام روش جراحی مانند جراحی پلک، لیفت صورت، جراحی بینی می‌کند تا به ظاهری زیبا که مورد نظرشان است دست یابند. تزریق چربی، برای افرادی که پوستشان از شادابی کافی برخوردار نیست، پیشنهاد می‌شود تا به راحتی بتوانند مشکل نازیبایی را برطرف کنند.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *