تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / جراحی بینی / روش های غیر جراحی زیبایی بینی
۶ دقیقه
روش های غیر جراحی زیبایی بینی - دکتر بابک ساعدی

روش های غیر جراحی زیبایی بینی

آنچه می خوانید...

اگر شما هم جزو کسانی باشید که به دنبال تغییر فرم بینی خود هستند. حتما حداقل یکبار هم که شده به فکر روش های غیر جراحی زیبایی بینی افتاده اید. حال این سوال پیش می‌آید که تغییر فرم بینی بدون جراحی هم ممکن است؟ چه روش هایی برای تغییر فرم بینی بدون جراحی وجود دارد و چه زمانی باید به سراغشان برویم؟
در این مقاله از سایت دکتر بابک ساعدی؛ استاد تمام فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت و بینی و فول پروفسور دانشگاه تهران از زبان شخص دکتر ساعدی درباره روش های غیر جراحی زیبایی بینی صحبت خواهیم کرد و اطلاعات با ارزشی که ناشی از سال‌ها تجربه و دانش ایشان است را در قالب پرسش و پاسخ با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

🎤 روش‌های غیر جراحی تغییر فرم بینی؟

👨🏻‍⚕️ قبل از هر چیزی باید بدانید که به جزء تزریق فیلر همه اقدامات زیبایی غیرجراحی بینی صرفا تبلیغات سودجویان است

🎤 چه زمانی تغییر فرم و زیبایی بینی پیشنهاد می‌شود؟

👨🏻‍⚕️ بعضی افراد تمایل به تغییر ظاهر بینی دارند اما تشخیص اینکه ضرورت چنین اقداماتی در چه زمانی احساس می‌شود نیاز به بررسی دقیق دارد. گاهی اوقات تغییر در ظاهر بینی از نظر پزشکی لازم نیست و حتما فرد باید نسبت به پیامدهای این اقدامات زیبایی توجه کافی را داشته‌ باشد.
به‌طور طبیعی وضعیت بینی متناسب با حالت چهره است اما روش جراحی بینی می‌تواند به بهبود‌ وضعیت بینی در موارد بروز آسیب یا بزرگ‌ بودن غیرطبیعی بینی کمک کند. 

🎤 موثرترین روش برای تغییر ظاهر بینی؟

👨🏻‍⚕️ باید دانست که به‌ طور طبیعی هیچ دلیلی برای تغییر وضعیت معمولی بینی نیست اما اگر زمانی فرد تصمیم به انجام اقداماتی برای زیبایی بینی داشت، توجه به این نکته ضروری است که تنها روش پایدار برای تغییر ظاهر بینی، جراحی بینی است.
در کنار روش‌های جراحی که سال‌هاست در دنیا انجام می‌شود و موردتایید مراجع علمی است، اخیرا روش‌های غیرجراحی نیز مطرح شده‌ است. بعضی از این روش‌ها تاثیر مثبتی دارد و به‌عنوان روش غیرجراحی اما علمی موردپذیرش است. با اینحال گاه در این باره تبلیغات اغواگرانه دیده می‌شود که نه ‌تنها مفید نیست بلکه عوارض جدی برای زیبایی و سلامتی فرد در پی دارد.

🎤 روش های جایگزین جراحی بینی برای فردی که از جراحی ترس دارد؟

در مواردی که مهمانی یا برنامه خاصی در پیش است که فرصت جراحی برای فرد وجود ندارد، ترس مانع از اقدام جراحی می‌شود یا فرد تمایل به تغییر محدودی در ظاهر خود دارد، انتخاب غیرجراحی به‌نام تزریق فیلر داخل بینی کاربرد دارد. تزریق فیلر یکی از رایج‌ترین روش‌های غیرجراحی است که در زمینه زیبایی و تغییر فرم بینی کاربرد دارد.
تزریق فیلر داخل بینی می‌تواند باعث بزرگ‌شدن بینی شود و اگر خلل و فرج در بینی وجود دارد، آنها را می‌پوشاند. لازم به ذکر است که تزریق فیلر هیچگاه نمی‌تواند باعث کوچک‌شدن بینی ‌شود.
البته باید توجه داشت که از انواع فیلرهایی برای داخل بینی استفاده شود که برای این منظور تهیه شده‌ باشد. معمولا این فیلرها قیمت بالایی دارند و هر سی‌سی از آنها حدود چهار میلیون تومان است. حال با تصور اینکه حتی پزشک هیچ هزینه‌ای برای تزریق دریافت نکند، فرد حداقل حدود هفت میلیون برای فیلر باید هزینه در نظر بگیرد. پس نکته مهم اینکه اگر تبلیغاتی مبنی بر استفاده از فیلر با قیمت پایین دیده می‌شود، به خطر انواع غیراستاندارد فیلرمصرفی باید توجه داشته باشید.
تزریق فیلر روشی است که حتما باید توسط پزشک متبحر در این زمینه انجام شود. داخلی بینی یکی از قسمت‌های مهم در مورد تزریق فیلر است و لازم است پزشک آگاهی کافی در مورد آناتومی بینی، روش صحیح، مقدار مناسب فیلر و عوارض آن داشته ‌باشد تا بتوان انتظار نتیجه مطلوبی را داشت.

↫ بهترین روش برای تغییر شکل بینی از زبان دکتر بابک ساعدی:

01:40
truncate dir-rtl

بهترین روش برای تغییر فرم بینی

🎤  عوارض تزریق فیلر داخل بینی؟

👨🏻‍⚕️ در حال ‌حاضر شمار بالایی از افراد به‌دلیل سیاه ‌شدن بینی به‌ علت سپردن اقدامات زیبایی به افراد غیرمتخصص ناگزیر به مشورت با جراحان زیبایی یا گوش و حلق و بینی هستند اما دیگر وقتی کار از کار گذشته، فایده‌ای نخواهد داشت. در این شرایط پوست بینی سیاه شده و بخشی از بینی از بین رفته‌است. متاسفانه این عوارض، پایدار هستند و نمی‌توان درمان قطعی برای رفع این مشکل انجام داد.
احتمال ایجاد عفونت ناشی از تزریق فیلر داخل بینی وجود دارد. همچنین باید دانست که پس از چند ماه، فیلر از بین می‌رود و وضعیت بینی دوباره به حالت اول برمی‌گردد.
مسئله مهم این است که پیش از تصمیم به اقدامات موقت زیبایی که پس از چند ماه برطرف می‌شود و ممکن است عوارض جدی در پی داشته‌باشد، باید ارزیابی دقیق با مشورت متخصص زیبایی انجام شود تا بتوان به نتیجه معقول رسید. بازهم تاکید میکنم که در موارد ضروری حتما تزریق فیلر توسط پزشک متخصص و متبحر در این زمینه انجام شود تا بروز عوارض به حداقل برسد.

🎤  روش‌هایی جز فیلر بینی و جراحی که برای تغییر ظاهر بینی وجود دارند نیز مؤثر است؟

👨🏻‍⚕️  پس از فیلر، هر آنچه به‌عنوان روشی برای تغییر ظاهر بینی وجود دارد، صرفا تبلیغات سودجویانه است و به‌طور قاطع تاکید می‌شود که استفاده از لیزر، دستگاه‌های مختلف، تزریق آنزیم و مواردی اینچنینی نه ‌تنها از نظر علمی مورد تایید نیستند و هیچ تاییدیه پزشکی در این موارد وجود ندارد.
متاسفانه عدم‌نظارت کافی در زمینه اقدامات زیبایی، تبلیغات سودجویان و بی‌توجهی مردم در مشورت با متخصصان متبحر در این زمینه موجب رواج این مداخلات پزشکی شده که عوارض جدی نیز برای افراد در پی دارد.

🎤  تزریق آنزیم و کورتون برای کوچک‌شدن بینی چه عوارضی دارند؟

👨🏻‍⚕️  امروزه تزریق آنزیم برای زیبایی بینی تقاضای  بالایی پیدا کرده ‌است. اما مشخص نیست چه آنزیمی استفاده می‌شود. گاه افرادی که دست به این اقدام می‌زنند اذعان می‌کنند که از آنزیم هیالاز استفاده می‌کنند. کاربرد این آنزیم برای شل‌شدن لخته در عروق خونی است اما عوارضی که برای زیبایی بینی در پی دارد بسیار جدی و وخیم است.
تزریق کورتون نیز ممکن است به‌عنوان روشی برای زیبایی و تغییر ظاهر بینی تبلیغ شود اما تزریق این ماده به بینی که جراحی نشده ‌است، زمینه‌ساز آتروفی پوستی می‌شود و نه‌ تنها به حالت طبیعی بینی آسیب می‌رساند بلکه کوچک‌شدن بینی براساس خواسته فرد نیز اتفاق نمی‌افتد.  

🎤 توصیه‌ای از جانب دکتر بابک ساعدی به کسانی که تمایل به تغییر ظاهر بینی دارند؟

👨🏻‍⚕️  بار دیگر توصیه می‌شود افراد از هرگونه اقدام برای تغییر ظاهر طبیعی بینی صرف نظر کنند و زیبایی ظاهری را مغتنم(ارزشمند) بدانند. اما در مواردی که ظاهر بینی به‌دلیل شکستگی یا جراحت دچار حالت ناخوشایندی شده ‌است، مشورت با متخصص متبحر در زمینه زیبایی اهمیت دارد و نباید مجذوب تبلیغات اغواگرانه به بهانه هزینه و زمان کمتر شد. همچنین تاکید می‌شود که تنها روش ماندگار تغییر وضعیت بینی، جراحی است.

اطلاعات تماس با دکتر بابک ساعدی

۰۲۱۲۲۲۵۹۹۹۰ – ۰۲۱۲۲۲۵۹۹۸۹

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *