تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / خدمات جراحی / اطلاعات جامع در مورد لیفت پیشانی و ابرو
۶ دقیقه

اطلاعات جامع در مورد لیفت پیشانی و ابرو

آنچه می خوانید...

با افزایش سن و کشیدگی عضلات ناحیه پیشانی، ابروها به سمت پایین کشیده می‌شوند، کاهش خاصیت ارتجاحی پوست و بافت نرم نیز موجب کاهش فضای بین ابرو و مژه‌ها می‌شود که منجر به ایجاد چین‌های افقی عمیقی در پیشانی می‌شود. در برخی موارد کاهش استحکام پوست منجر به افتادگی پوست در این ناحیه می‌شود که به زیبایی چشم‌ها آسیب وارد می‌نماید، همچنین چین و چروک‌های روی پیشانی منجر به ایجاد ظاهری خسته، نگران، عصبانی و اخم آلود می‌شود و به طور کلی منجر به از دست رفتن نشاط و شادابی صورت و مشکلات ارتباطی در خانواده و محیط کار می‌شود.

لیفت پیشانی و ابرو

از جمله تغییرات ناشی از سن در صورت، افتادگی ابرو و پیشانی می باشد. که باعث افتادگی ابرو ، ایجاد چین و چروک در ان ناحیه و از دست رفتن خاصیت الاستیک پوست پیشانی می گردد ، فرد نیز دچار چین چروک در آن ناحیه و احساس خستگی یا افتادن ابرو می کند .خیلی از این افراد جهت دستیابی به ظاهر ایده آل پلکها جهت عمل پلک به متخصص جراحی پلاستیک مراجعه می کنند که در حقیقت مشکلی در پلک نیست و بلکه مشکل در ابرو فرد می باشد و با یک روش ساده این مشکل قابل درمان می باشد. به طور کلی در طی این سال‌ها راه‌های مختلفی جهت از بین بردن چین و چروک صورت ابداع شده است که بعضی از آن‌ها اثرات موقت و کوتاه مدت دارند مانند تزریق ژل و بوتاکس و برخی ماندگاری طولانی مدت دارد مانند لیفت ابرو و پیشانی به روش جراحی. در ادامه به بررسی روش لیفت ابرو و پیشانی به روش جراحی خواهیم پرداخت. در مورد جراحی مجدد بینی بیشتر بدانید.

بهترین روش لیفت ابرو و پیشانی

هدف از لیفت پیشانی و ابرو

هدف از این جراحی که به عنوان جراحی جوانسازی پیشانی نیز شناخته می‌شود بالابردن ابرو به منظور کاهش چین و چروک و جوان‌سازی صورت در ناحیه چشم و پیشانی می‌باشد. با سفت شدن و کشیده شدن پوست به سمت بالا میزان چین و چروک‌های پیشانی نیز به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد. به طور خلاصه هدف از این جراحی:

 • بالا بردن ابروهای افتاده
 • کاهش چین و چروک ناحیه پیشانی
 • اصلاح عدم تقارن در ابروها
 • برداشتن پوست اضافی بالای چشم
 • بهبود ظاهری حالت چشم و بهبود بینایی

جراحی ترکیبی لیفت ابرو و چشم

به لحاظ اینکه ناحیه ابرو و چشم در جوار یکدیگر قرار گرفته‌اند به منظور دستیابی به نتایج بهتر، در اکثر موارد جراحی لیفت چشم نیز همراه با لیفت ابرو انجام می‌شود. در مورد لیپوساکشن بیشتر بدانید.

در برخی موارد به منظور تناسب دیگر اجزاء صورت لیفت گونه، چانه و سایر روش‌های جوان‌سازی صورت نیز ممکن است همراه این روش انجام شود.

انواع روش‌های جراحی لیفت ابرو و پیشانی

این جراحی در دسته جراحی‌های سرپایی قرار می‌گیرد، بدین معنی که اکثر بیماران پس از پایان جراحی به منزل باز می‌گردند و احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان نمی‌باشد.

قبل از شروع جراحی بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. جراحان با توجه به شرایط بیمار روش‌های مختلفی را جهت انجام این جراحی در نظر می‌گیرند که متداولترین آن‌ها شامل این موارد می‌شود:

 • لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو

بر خلاف روش باز که یک برش بزرگ ایجاد می‌کند این روش، کم‌ تهاجمی می‌باشد و چندین برش کوچک در خط مو ایجاد می‌شود. در این روش از یک دوربین کوچک و ابزارهای تخصصی دیگر جهت بالا بردن ابرو استفاده می‌شود. روش آندوسکوپی لیفت ابرو و پیشانی برای افرادی که می‌خواهند جای زخم کمتری پس از جراحی باقی بماند یک روش مناسب می‌باشد. در مورد پروتز چانه و گونه بیشتر بدانید.

 • تکنیک های جراحی باز

این روش کلاسیک در گذشته بسیار متداول بود. در این روش برشی از یک سمت گوش تا سمت دیگر ایجاد می‌شود و مقادیر قابل توجهی از بافت و پوست در قسمت پیشانی برداشته می‌شود. برش ایجاد شده در خط رویش مو می‌باشد و پس از جراحی معمولاً اثری از آن باقی نمی‌ماند اما در مقایسه با سایر روش‌ها، این روش به عنوان یک روش تهاجمی در نظر گرفته می‌شود.

انتخاب روش جراحی لیفت صورت

با توجه به میزان چین و چروک و دیگر شرایط، جراح روشی را انتخاب می نماید که کم تهاجمی‌تر باشد، هر کدام از روش‌های نام برده مزایا و معایبی دارد به عنوان مثال در روش جراحی باز میزان برش ایجاد شده بزرگ است و ممکن است بیمار به دوره‌ی نقاهت بیشتری احتیاج داشته باشد. در روش آندوسکوپی برش‌های کوچک ایجاد می‌شود اما گستره‌ی تغییرات ایجاد شده نیز کمتر می‌باشد.

هزینه جراحی لیفت ابرو

رویه انجام جراحی لیفت صورت

اعمال که در مورد تصحیح اختلال فوق می باشند ، شامل : لیفت تمپورال (گیجگاه ) و لیفت کامل پیشانی می باشد که هر دو مورد فوق به صورت اندوسکوپیک و به روش سنتی نیز انجام می شود .در لیفت گیجگاه(تمپورال )  دو برش کوچک در ناحیه موهای دو طرف می شود و دسترسی به ناحیه کنار ابروها از این ناحیه صورت می گیرد و افتادگی کنار ابروها به ناحیه طبیعی قبلی فیکس می گردد.  با این روش افتادگی کنار ابروها تصحیح و در صورت تمایل اندکی بالاتر می رود. در لیفت کامل پیشانی علاوه بر روش فوق ، دو برش در وسط سر ، داخل موها نیز داده می شود و فیکس کردن پیشانی افتاده بوسیله نخ در بالا سر بر روی استخوان سر صورت می گیرد. همزمان با این درمان می توان چین و چروک پیشانی را نیز کاهش داد .

مزایای روش لیفت ابرو و پیشانی به روش آندوسکوپی

 • کاهش مدت زمان بیهوشی (در اکثر موارد می‌توان این جراحی را با بی‌حسی موضعی نیز انجام داد)
 • دوران نقاهت کمتر: در روش اندوسکوپی پس از چند روز استراحت بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خودر ا آغاز نماید اما در روش جراحی باز معمولاً به یک الی دو هقته استراحت نیاز است.
 • عوارض کمتر: میزان درد، خطر عفونت و دیگر عوارض جراحی پس از روش آندوسکوپی نسبت به روش جراحی باز کمتر می‌باشد.

نکاتی که پس از جراحی لیفت ابرو و پیشانی باید رعایت شود

 • تا یک هفته پس از جراحی ممکن است مقداری کبودی وجود داشته باشد که به مرور از بین می‌رود. جهت کاهش درد می‌توانید از مسکن استفاده نمائید.
 • خشکی چشم پس از این جراحی طبیعی می‌باشد که در صورت نیاز پزشک برای شما قطره‌های چشمی تجویز خواهد کرد.
 • جهت کاهش تورم و کبودی از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین تا دو هفته پس از جراحی خودداری نمائید.
 • بخیه‌ها پس از یک هفته برداشته می‌شود، تا زمان برداشته شدن بخیه‌های سعی کنید استراحت نمائید و به دستورالعمل‌هایی که پزشک به شما ارائه کرده است به خوبی عمل نمائيد.
قیمت لیفت

کلام آخر

جراحی لیفت پیشانی و ابرو یکی از روش های موثر جوانسازی و زیبایی بخشی به صورت است که با استفاده از آخرین متدهای روز دنیا توسط دکتر بابک ساعدی جراح پلاستیک انجام می شود.

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *