تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک 1180، طبقه دوم، واحد 4

دکتر بابک ساعدی / خدمات جراحی / اطلاعات جامع برای یافتن بهترین جراح گوش در تهران
۳۱ دقیقه
بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

اطلاعات جامع برای یافتن بهترین جراح گوش در تهران

آنچه می خوانید...
جراحی زیبایی گوش

در جریان جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی، غضروف های بیرون زده و بد فرم گوش به عقب و حالت نرمال، تغییر شکل داده می شود. انجام جراحی زیبایی گوش در افرادی که از ظاهر گوش های خود ناراضی هستند، منجر به افزایش کیفیت زندگی و رهایی از آسیب های اجتماعی ناشی از گوش های بیش از حد بزرگ می شود. بنابراین ضروری است که در انتخاب جراح زیبایی دقت کافی داشته باشید و جراحی اتوپلاستی را زیر نظر بهترین جراح زیبایی گوش در تهران انجام دهید. در این مقاله به معرفی دکتر بابک ساعدی بهترین جراح زیبایی گوش در تهران پرداخته شده است و توضیحات کامل و جامعی در رابطه با جراحی زیبایی گوش داده شده است. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی گوش

دسترسی آسان به مهم‎ترین بخش ‎های مقاله

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید کافیست پادکست زیر را گوش دهید تا خلاصه ‎ای از مطلب را دریافت کنید.

مشاوره شخصی شما با بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

دکتر بابک ساعدی فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت وبینی از امریکا است  و یکی از بهترین جراحان زیبایی گوش، عمل زیبایی پلک، تزریق ژل لب، پروتز چانه و گونه و … در ایران است. دکتر بابک ساعدی عاشقانه کار خود را دوست دارد و او و زیر دستانش مشتاق دیدار شما هستند، تا شما را به آرزوی خود برای داشتن چهره زیبا و بی نقص برسانند. دکتر ساعدی با آخرین تکنیک های روز دنیا اقدام به کوچک و متناسب نمودن گوش های بیماران نموده و به بهترین نحو مشکلات مربوط به بزرگی، کوچکی، دفرمگی و … گوش بیماران را برطرف می کند. در ادامه بیشتر در مورد جراحی اتوپلاستی و دکتر بابک ساعدی بهترین جراح زیبایی گوش در تهران توضیح می دهیم.

جدول خلاصه بهترین جراحی زیبایی گوش در ۳۰ ثانیه

آیتمتوضیحات کوتاه
دکتر بابک ساعدیفلوشیپ جراحی پلاستیک صورت
نوع خدماتجراحی زیبایی گوش، بینی، لیفت صورت و…
دسترسیدسترسی آسان و آدرس در گوگل مپ ثبت می باشد.
ساعت کار کلینیکپیش از مراجعه تماس بگیرید.
هزینه خدماتبسته به نوع خدمات ارائه شده متفاوت است.

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی روشی است که توسط یک جراح پلاستیک مجرب برای تغییر موقعیت، شکل یا اندازه گوش انجام می شود. این روش بر روی گوش خارجی (بخش قابل مشاهده گوش) انجام می شود. در گوش خارجی چین‌هایی از چنس غضروف وجود دارد که با پوست پوشانده شده است. این بخش از گوش قبل از تولد شروع به رشد می کند و با افزایش سن به رشد خود ادامه می دهد. اگر لاله گوش کودک شما بیرون زده است، یا متوجه شدید که گوش کودک شما آنطور که باید رشد نمی کند یا بزرگتر از حالت طبیعی است، می توانید اندازه، موقعیت یا حتی شکل آن را اصلاح کنید. جراحی زیبایی گوش می تواند برای هر کسی انجام شود، زیرا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، تا زمانی که گوش به رشد نهایی خود دست یافته باشد. کودکان – حداقل 5 سال و بالاتر – می توانند جراحی اتوپلاستی انجام دهند. بزرگسالان نیز بدون در نظر گرفتن سن می توانند این عمل را انجام دهند.

آناتومی گوش بیرونی

 • در بزرگسالان تقریباً 2-3 سانتی متر است.
 • دو سوم داخلی کانال استخوانی و با پوست نازک پوشیده شده است.
 • یک سوم جانبی دارای غدد سرومینوز و سباسه در بافت زیر جلدی است که سرومن (موم گوش) تولید می کند.
آناتومی گوش

مارپیچ

حفره مارپیچ

سطح برآمده

حلزون

آنتی تارگوس

لوبول

تارگوس

کانال شنوایی خارجی

حفره سطح برآمده

انواع اتوپلاستی

شما می توانید شکل، موقعیت یا اندازه گوش مورد نظر خود را از طریق هر یک از سه نوع اصلی اتوپلاستی بدست آورید:

بزرگ کردن گوش

اگر گوش‌های کوچک یا گوش‌هایی دارید که به طور کامل رشد نکرده‌اند، می‌توانید بزرگ‌کردن گوش را انجام دهید. این روش به دنبال افزایش اندازه گوش خارجی است و شکل بهتری به گوش شما می دهد.

سنجاق گوش

اگر گوش‌های شما به‌طور برجسته از دو طرف سر بیرون می‌آیند، می‌توانید گوش پینینگ گوش را انجام دهید. این روش به دنبال نزدیک کردن گوش ها به سر است. در مورد لیفتینگ بیشتر بدانید

کوچک کردن گوش

اگر گوش‌های شما بزرگ‌تر از چیزی است که می‌خواهید، وضعیتی که از نظر پزشکی به نام ماکروتیا شناخته می‌شود، می‌توانید آنها را کاهش دهید. دکتر بابک ساعدی و تیم او به شما کمک می کنند تا اندازه گوش هایی را به دست آورید که باعث می شود احساس بهتری در ظاهر خود داشته باشید.

تماس با مطب دکتر بابک ساعدی

خاستگاه های باستانی اتوپلاستی

منشأ جراحی گوش در هند باستان نهفته است. قدمت این روش به قرن پنجم قبل از میلاد برمی گردد. اتوپلاستی اولین بار در یکی از اولین متون پزشکی در پرونده تاریخی توصیف شده است. نویسنده متن به جزئیات عملیات بازسازی صورت در آن زمان می پردازد. رویه‌هایی که توصیف شده‌اند برای زمان خود بسیار پیشرفته بودند.این روش ها تا اواخر دهه 1700 در سراسر آسیا اجرا می شدند.

اتوپلاستی یک راه حل برای گوش بسیاری از کودکانی است که در حال حاضر به دلیل ظاهر نامتعادل خود نمی توانند در اجتماع حاضر شوند. در بیماران خردسال، دکتر ساعدی باید تشخیص دهد که رشد گوش آنها متوقف شده است. بسیاری از بیماران بالغ که برای انجام جراحی زیبایی گوش به دکتر ساعدی مراجعه می کنند، افرادی هستند که در جوانی برای آنها امکان اتوپلاستی در دسترس نبوده است.

مزایای اتوپلاستی

جراحی گوش یا اتوپلاستی عملی است که در سطح گوش ها انجام می شود تا آنها را کوچکتر یا به سر نزدیکتر کند. این روش نتایج طبیعی را به ارمغان می آورد و با مزایای متعددی همراه است از جمله:

 • روش سرپایی
 • حداقل جای زخم
 • نتایج طولانی مدت
 • منجر به عزت نفس بیشتر می شود.
 • اندازه و شکل لاله گوش بهبود می یابد.
 • اصلاح سوراخ شدن لاله گوش.
 • قابلیت سوراخ کردن مجدد لاله گوش
 • گوش هایی که با صورت شما تناسب بیشتری دارند
 • هارمونی را به ویژگی های صورت می بخشد.
 • هیچ جای زخم قابل توجهی باقی نمی گذارد.
 • منجر به افزایش اعتماد به نفس فرد می گردد.
 • دوران نقاهت کوتاهی دارد.

ماوراطب دکتر بابک ساعدی

کاندیداهای اتوپلاستی

کاندیدهای واجد شرایط برای اتوپلاستی در محدوده سنی از پنج سالگی تا اواخر بزرگسالی قرار دارند. سهولت جراحی گوش و بهبودی کوتاه مدت، آن را به گزینه ای مطلوب برای بسیاری از والدین تبدیل می کند. بزرگسالانی که به دنبال جراحی اتوپلاستی هستند سرانجام می توانند به چیزی دست پیدا کنند که ممکن است در جوانی از بزرگی و دفرمگی آن بسیار عذاب کشیده اند. درمورد شکاف لب و کام مادرزادی بیشتر بدانید.

اتوپلاستی که به آن جراحی گوش نیز می گویند، اغلب در کودکان و نوجوانان برای اصلاح گوش های بیرون زده انجام می شود. در بین نوجوانان و بزرگسالان، یک کاندید خوب برای جراحی گوش باید یک فرد غیر سیگاری با سلامت عمومی خوب باشد. در میان کودکان، کاندیدای مناسب برای جراحی گوش، کودکی است که:

 • سن 5 سال یا بیشتر داشته باشد
 • عدم ابتلا به عفونت مزمن گوش
 • در سلامت عمومی خوب

آیا کاندیدای مناسب جراحی اتوپلاستی هستم؟

کاندیدای جراحی گوش

آیا از ظاهر کلی گوش های خود ناراضی هستید؟

آیا به دلیل گوش های بزرگ مورد تمسخر دیگران قرار می گیرید؟

آیا دارای گوش های برجسته و رو به بیرون هستید؟

آیا از بزرگی و دفرمگی گوش های خود رنج می برید؟

0%

ترمیم یا کاهش لاله گوش یکی از متداول ترین عمل های جراحی پلاستیک است. یک کاندید خوب برای این روش ممکن است کسی باشد که:

 • ناهنجاری های مادرزادی (لاله گوش بیش از حد بزرگ یا تغییر شکل یافته)
 • لاله های گوش کشیده شده در نتیجه استفاده از گوشواره های سنگین
 • لاله های گوش که در اثر پیری آویزان می شوند
 • پارگی یا زخمی شدن لاله گوش
 • گوش های بزرگتر یا کوچکتر از حد معمول
 • گوش هایی که به طور برجسته از سر بیرون زده است
 • در مواقعی که به دلیل آسیب، ضربه، یا در نتیجه ناتوانی مادرزادی، شکل غیر طبیعی گوش ایجاد شده است.

البته باید توجه داشت که اتوپلاستی شامل برش های جراحی است. به همین دلیل است که جراحان پلاستیک قبل از اینکه بتوانند کاندیدای جراحی زیبایی گوش را تایید کنند، علاوه بر موارد فوق، عوامل دیگری را نیز در نظر می گیرند. برخی از ملاحظات کلیدی عبارتند از:

 • شما 5 سال یا بیشتر سن دارید.
 • شما از سلامت کلی خوبی برخوردار هستید و از نظر پزشکی برای جراحی معاینه شده اید.
 • شما فردی غیر سیگاری هستید یا می خواهید قبل و در طول روند بهبودی خود آن را ترک کنید.

سن مناسب جراحی زیبایی گوش

 اگر لاله گوش کودک شما بیرون زده است، یا متوجه شدید که گوش کودک شما آنطور که باید رشد نمی کند یا بزرگتر از حالت طبیعی است، می توانید اندازه، موقعیت یا حتی شکل آن را اصلاح کنید. جراحی زیبایی گوش می تواند برای هر کسی انجام شود، زیرا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، تا زمانی که گوش به رشد نهایی خود دست یافته باشد. کودکان – حداقل 5 سال و بالاتر – می توانند جراحی اتوپلاستی انجام دهند. بزرگسالان نیز بدون در نظر گرفتن سن می توانند این عمل را انجام دهند. در مورد جوان سازی پوست صورت بیشتر بدانید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما به موفقیت ارسال شد.
پیام ارسال نشد. مجدد تلاش کنید.

برخلاف بسیاری از جراحی های پلاستیک دیگر، هر چه زودتر گوش کودکان اصلاح شود بهتر است. دکتر بابک ساعدی شما را تشویق می کند که هر چه زودتر وقتی فرزندتان شش ساله شد برای فرزندتان یک مشاوره رزرو کنید. اگر سوالی دارید می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

هدف از جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش بسته به اهداف زیبایی جراحی ممکن است با استفاده از چندین تکنیک مختلف انجام شود. دکتر ساعدی به طور ماهرانه ای اتوپلاستی را برای اصلاح گوش های بیرون زده یا بدشکل و همچنین ترمیم لاله گوش برای اصلاح لاله گوش پاره شده، کشیده شده، افتاده یا بیش از حد بزرگ انجام می دهد. در ادامه نمونه کارهای جراحی زیبایی گوش دکتر بابک ساعدی را مشاهده کنید.

مراقبت های پیش از جراحی گوش

انجام یک سری از اقدامات پیش از انجام جراحی های زیبایی، نظیر اتوپلاستی ضروری است. این اقدامات منجر به تضمین سلامت و تناسب چهره بیمار و کوتاه شدن دوره نقاهت فرد می گردد. این موارد شامل موارد زیر است:

    مشاوره پیش از اتوپلاستی: اولین قدم برای فرآیند جراحی گوش، رزرو یک قرار ملاقات با دکتر بابک ساعدی بهترین جراح زیبایی گوش در تهران است. در طول قرار ملاقات، دکتر ساعدی از شما چند سوال در مورد سابقه پزشکی شما و خانوادتان خواهد داشت. تیم دکتر ساعدی همچنین می خواهد بداند که چرا شما این جراحی را انتخاب کرده اید. گاهی اوقات، ممکن است برای انجام اتوپلاستی معاف شوید و دکتر ساعدی روش‌های جایگزین را برای کمک به شما برای دستیابی به نتایج دلخواه توصیه می‌کند. درمورد بزرگی لوزه در اطفال بیشتر بدانید.

    آماده سازی پیش از جراحی اتوپلاستی: پزشک به شما در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی توصیه می کند. در بیشتر موارد، این موارد شامل ترک برخی داروها یا سیگار کشیدن است. اگرچه این یک روش جزئی است، ممکن است از شما خواسته شود برنامه ریزی کنید و کسی را داشته باشید که شما را پس از جراحی به خانه بازگرداند.

انجام آزمایش خون: انجام تست هایی نظیر آزمایش خون برای اطمینان از عدم رخداد عوارض ناخواسته و بررسی فاکتور های خونی پیش از انجام اتوپلاستی ضروری می باشد.

سوال در مورد بیماری های زمینه ایی: پیش از انجام جراحی های زیبایی در مورد بیماری های زمینه ایی بیمار و خانواده نزدیک وی سوالاتی پرسیده می شود.

عدم مصرف سیگار: پیش از انجام جراحی زیبایی گوش در بزرگسالان به آنها توصیه می گردد که دو هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دروی کنند. زیرا این موارد منجر به کند شدن روند بهبودی بیمار می گردد.

اینستاگرام دکتر بابک ساعدی

جراحی زیبایی گوش

جراحان پلاستیک از تکنیک‌های مختلفی برای انجام جراحی‌های گوش استفاده می‌کنند، زیرا هیچ دو گوش دقیقاً شبیه هم نیستند. دکتر بابک ساعدی، بهترین جراح پلاستیک در تهران این جراحی زیبایی را انجام می دهد تا به بیماران بزرگسال و بیماران جوان کمک کند تا گوش هایی داشته باشند که با سایر اجزای صورتشان مطابقت داشته باشد و با اعتماد به نفس بیشتری در مدرسه و اجتماع حضور داشته باشند.
بسته به وسعت عمل و تمایل بیمار، اتوپلاستی ممکن است تحت بی حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی انجام شود. سپس دکتر ساعدی یک یا دو برش کوچک برای دسترسی به بافت غضروفی گوش داخلی ایجاد می کند. این کار یک اسکار ظریف در پشت گوش باقی می گذارد که با گذشت زمان محو می شود و به راحتی قابل مشاهده نیست. اتوپلاستی ممکن است با بیهوشی عمومی برای کودکان و با بی حسی موضعی و آرامبخش وریدی برای بزرگسالان انجام شود. برش‌ها معمولاً در سطح پشتی گوش ایجاد می‌شوند یا در صورت لزوم در سطح جلویی گوش، در چین‌های گوش پنهان می‌شوند. در برخی موارد، دکتر ساعدی می تواند عمل اتوپلاستی را با استفاده از بخیه به تنهایی و بدون برش انجام دهد. پس از انجام عمل، یک پانسمان روی گوش های خود قرار می دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید تا روند بهبودی شما تا حد امکان روان باشد. در مورد درمان سنگ لوزه بیشتر بدانید.

مراحل جراحی زیبایی گوش


 انجام اتوپلاستی یا جراحی گوش توسط دکتر ساعدی و کلیه جراحی پلاستیک صورت در خردسالی به همان سادگی است که به نظر می رسد و نتایج جراحی سریعا پس از اتمام جراحی قابل مشاهده است و بیمار می توانند در همان لحظات اولیه شاهد تغییرات ماندگار خود باشد. ضمن اینکه این جراحی تقریبا بدون عارضه است و بیمار سریعا می تواند به زندگی عادی خود باز گردد و فعالیت روزمره خود را به سرعت از سر بگیرد.
اتوپلاستی یک عمل سرپایی است و بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد. در بیشتر موارد، شما بیهوشی موضعی دریافت خواهید کرد، اما بسته به ترجیحات و راهنمایی جراح، ممکن است بیهوشی عمومی نیز دریافت کنید.

مرحله اول: برش

در چین های طبیعی گوش برشی ایجاد می گردد

مرحله دوم: حذف ناهنجاری ها

غضروف ویا پوست را برداشته می شود.

مرحله سوم: تنطیم موقعیت گوش

گوش ها را به موقعیت مورد نظر تنظیم می شود.

مرحله چهارم: بخیه

بخیه زده می شود و بانداژ سر بسته می شود.

مرحله اول: برش پشت گوش ها

مرحله دوم: حذف ناهنجاری ها

مرحله سوم: تنطیم موقعیت گوش

مرحله چهارم: بخیه برش های جراحی

اقدامات در جریان جراحی زیبایی گوش

در ادامه برخی از اقدامات در طول جراحی گوش آورده شده است:

روش کاهش لاله گوش

ترمیم یا کاهش لاله گوش به صورت سرپایی انجام می شود. دکتر ساعدی بی حس کننده موضعی را به لاله گوش تزریق می کند تا آن را بی حس کند. او ممکن است از هر یک از انواع تکنیک های جراحی برای ترمیم بافت آسیب دیده یا کاهش و تغییر شکل لاله گوش استفاده کند. انجام این عمل زیبایی محبوب معمولاً کمتر از نیم ساعت طول می کشد و بیماران معمولاً پس از آن خود را به خانه می برند.

حذف کلوئید گوش

در سر و گردن، گوش محل معمولی برای ایجاد کلوئید (بافت اسکار اضافی) است که ثانویه به سوراخ کردن یا آسیب‌های دیگر ایجاد می‌شود. و این می تواند برای بیماران ناراحت کننده باشد زیرا توجه ناخواسته زیادی را ایجاد می کند. ساعدی تکنیک های جراحی و غیرجراحی زیادی برای برداشتن این بافت اسکار و جلوگیری از عود آن و بازگرداندن گوش به ظاهر طبیعی دارد.

پارگی لاله گوش و کاهش لاله گوش

لاله‌های گوش در طول زمان ممکن است دچار تغییرات مختلفی شوند، چه به دلیل کشیدگی و کاهش حجم با افزایش سن، کشیده شدن از گوشواره‌های بزرگ و سنگین یا پاره شدن آسیب‌زای گوش سوراخ‌شده. دکتر ساعدی در تکنیک های مختلف جراحی برای بازگرداندن شکل طبیعی، کانتور و جوانی به لاله گوش آسیب دیده استفاده می کند. اینها معمولاً روش‌های سرپایی هستند که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند و عملاً بدون توقف و نتایج فوری انجام می‌شوند.

آپارات دکتر بابک ساعدی

دوران نقاهت بعد از جراحی اتوپلاستی

دکتر ساعدی بعد از هفته اول بخیه های شما را می کشد. تا دو هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید. معمولاً کمی بی حسی در گوش وجود دارد، اما طی یک تا دو ماه برطرف می شود.

در طول دو هفته اول بهبودی، هدبند فشرده گوش ها را در جای خود ثابت نگه می دارد تا جوش بخورد و از حوادث حفظ شود. دکتر ساعدی ممکن است از شما بخواهد که به جای پهلوهایتان، روی بالش‌های بلند بخوابید تا از وارد کردن فشار اضافی به گوش‌هایتان جلوگیری شود. بزرگترین خطر در این مرحله آسیب رساندن به زخم های شما است. بنابراین، در این مدت همیشه از هدبند محافظ خود استفاده خواهید کرد. در صورت نیاز، در طول هفته سوم می توانید آن را در شب بپوشید. در مورد مراقبت های پس از عمل جراحی بینی بیشتر بدانید.

گوش های شما برای چند هفته حساس، متورم و قرمز خواهند بود. همچنین ممکن است کمی کبودی را تجربه کنید. انتظار ناراحتی خفیف، خارش، تورم و ضربان را داشته باشید. می توانید این علائم را با داروهای ضد درد خوراکی توصیه شده توسط دکتر ساعدی کنترل کنید.

پس از چهار تا شش هفته، می‌توانید تمام فعالیت‌های عادی از جمله ورزش را از سر بگیرید. لطفا مراقب محل جراحی خود باشید. هر گونه ضربه به گوش شما پس از اتوپلاستی ممکن است منجر به نتایج کمتر از حد مطلوبی شود. تقریباً تمام تورم باید پس از سه ماه فروکش کند. پس از گذشت یک سال، گوش های شما باید به طور کامل بهبود یافته و عالی به نظر می رسند. پس از اتوپلاستی، می‌توانید انتظار یک دوره نقاهت را قبل از برداشتن بانداژها و نمایان شدن گوش‌های جدید و جذاب‌تر داشته باشید.

درمان قطعی گوش های برجسته

دکتر ساعدی برای کنترل هر گونه درد و ناراحتی که ممکن است بعد از عمل تجربه کنید، دارو تجویز می کند. کبودی و تورم پس از جراحی به مرور زمان کاهش می یابد. در کل روند بهبودی پس از اکثر جراحی های گوش بسیار ساده است. اکثر بیماران به سرعت بهبود می یابند و ظرف چند روز به مدرسه یا محل کار بازمی گردند. بخیه هایی که در پشت گوش قرار دارند گاهی اوقات قابل حل هستند و نیازی به کشیدن ندارند. بیماران ممکن است دچار کبودی یا خارش در اطراف و زیر بانداژ شوند، اگرچه ممکن است برای کنترل هر گونه ناراحتی دارو تجویز شود. برای اطمینان از نتایج بهینه اصلاح، مهم است که باندها در طول فرآیند بهبودی برداشته نشوند. در طول دوران نقاهت پس از جراحی اتوپلاستی، مهم است:

 • هنگام استراحت یا خواب، سر را با چند بالش راحت بالا نگه دارید.
 • از گرمای شدید اجتناب کنید – از خشک کن استفاده نکنید.
 • از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.

مراقبت های پس از جراحی گوش

دوره نقاهت پس از جراحی اتوپلاستی خیلی چالش برانگیز نیست. شما می توانید انتظار داشته باشید که سطح معینی از ناراحتی در طی 24 ساعت یا چند روز اول پس از عمل رخ دهد. برای تسکین درد و ناراحتی از داروهای ضد درد استفاده کنید.

بهتر است در یکی دو هفته اول پس از جراحی گوش از فعالیت‌های شدید بدنی پرهیز کنید و از محل کار خود را مرخصی بگیرید تا به بدنتان اجازه بهبودی بدهد. در اینجا توصیه های بیشتری برای مراقبت های پس از جراحی گوش وجود دارد:

 • حداقل به مدت دو هفته از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • از اتاق های بخار و سونا خودداری کنید.
 • یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.
 • محل برش ها را همیشه تمیز و خشک نگه دارید.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید.

برای جلوگیری از خطرات و عوارضی که ممکن است در طول دوره نقاهت رخ دهد، حتماً از نشانه های دکتر هانت پیروی کنید.

حتی پس از اینکه احساس بهتری پیدا کردید، باید رژیم آنتی بیوتیکی پزشک خود را طبق تجویز ادامه دهید. تا چند روز برای بازگشت به محل کار یا مدرسه معاف می شوید. به مدت یک ماه پس از جراحی به بستن سربند خود ادامه دهید. هدف از مراقبت های بعدی شما این است که از آسیب رساندن به اصلاح جراحی خود جلوگیری کنید. ضربه به محل ممکن است منجر به نتایج غیر قابل پیش بینی در جراحی اولیه شما شود. حتی ممکن است نیاز به جراحی های اصلاحی در آینده داشته باشد. بعد از اینکه تورم شما به اندازه کافی کاهش یافت، می توانید از ظاهر گوش های جدید و تناسب خود لذت ببرید.

مقاله بهترین جراح پلاستیک

بازگشت به کار بعد از اتوپلاستی

با کاهش یا تعمیر لاله گوش، عملاً هیچ زمان از کار افتادگی وجود ندارد. بسیاری از بیماران تقریباً بلافاصله پس از عمل به فعالیت های عادی خود باز می گردند. هر گونه درد و ناراحتی جزئی را می توان با داروهای بدون نسخه کنترل کرد و درد باید ظرف چند روز از بین برود. درمورد سینوزیت بیشتر بدانید.

نتایج جراحی زیبایی گوش چقدر ماندگار هستند؟

اتوپلاستی هر گونه نقص گوش را برای همیشه اصلاح می کند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا گوش به طور کامل با موقعیت جدید خود سازگار شود، اما در مجموع نتایج آنی هستند و تا پایان عمر باقی می مانند.

ضرورت مراجعه به بهترین جراح گوش در تهران

دکتر بابک ساعدی یکی از جراحان خبره و کار بلد هستند که مدرک تحصیلی ایشان از دانشگاه آمریکا است. ایشان همچنین استاد دانشگاه هستند و سالانه جراحان و پزشکان کار بلدی را تربیت می کنند. انجام جراحی زیبایی گوش مانند همه جراحی های زیبایی به دلیل ریسک بالا و حساس بودن موضع جراحی، ضروری است که تحت نظر بهترین متخصصان زیبایی و با به کار گیری آخرین دانش و تکنیک های روز انجام شود تا بیماران هم بتوانند از زیبایی و تناسب ظاهر خود لذت ببرند و هم اینکه پس از جراحی عوارضی نداشته باشند و دوران نقاهت کوتاهی را تجربه کنند. بنابراین ضروری است که پیش از جراحی زیبایی گوش از تخصص پزشک اطمینان حاصل کنید، نمونه کارهای پزشک را ببنید با بیماران قبلی پزشک مشورت کنید و در فضای مجازی در مود پزشک تحقیق کنید. دکتر بابک ساعدی دارای صد ها جراحی گوش موفق در ایران هستند و تمام بیماران ایشان از نتایج جراحی خود بسیار راضی هستند و دکتر بابک ساعدی را به دوستان خود پیشنهاد می کنند.

شما می توانید موفقیت های بعدی دکتر ساعدی در زمینه جراحی زیبایی گوش و جراحی زیبایی بینی باشید. نظرات تحسین آمیز او را بخوانید تا مزه آنچه را که بیماران راضی او تجربه کرده اند، بچشید.

مشاوره با بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

شما می توانید موفقیت های بعدی دکتر ساعدی در زمینه جراحی زیبایی باشید. نظرات تحسین آمیز او را بخوانید تا مزه آنچه را که بیماران راضی او تجربه کرده اند، بچشید. با مشاوره خصوصی شما با دکتر بابک ساعدی تحول شخصی شما را آغاز خواهد شد. پس از معاینه فیزیکی و بررسی سوابق پزشکی شما، پزشک تمام اطلاعات لازم را برای شروع برنامه ریزی دوره درمانی شما جمع آوری می کند. اگر مایل هستید که تایم مشاوره دریافت کنید همین حالا فرم زیر را تکمیل کنید. دکتر ساعدی همچنین یکی از جراحان حاذق در جراحی جراحی مجدد بینی و لیپوساکشن صورت است. در ادامه می توانید ویس های رضایت بیماران دکتر بابک ساعدی را بشنوید.

رضایت بیمار عزیز از کشور ترکیه:

رضایت نوجوان 15 ساله:

معرفی دکتر بابک ساعدی بهترین جراح گوش در تهران

گوش فرزند شما در دستان دکتر ساعدی است. او نه تنها سرپرست آموزش و استاد تمام فول پرفسور در دانشگاه های ایران است، بلکه یک جراح مشاور در بیمارستان های تهران است. با دکتر ساعدی جراح پلاستیک در تهران این اطمینان را داشته باشید که فرزند شما احساس امنیت، راحتی می کند و از نتیجه نهایی هیجان زده می شود.

دکتر ساعدی با ذهن مهندسی ریاضی خود، طبیعی است که ظاهر گوش های بیمار را بررسی کند و ببیند برای رسیدن به بهترین نتیجه چه اقداماتی باید انجام شود. در کودکان، این روش تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، در حالی که بزرگسالان می توانند اتوپلاستی را تنها با بی حسی موضعی و آرامبخشی خفیف تحمل کنند.

دکتر بابک ساعدی با سال ها تجربه به عنوان جراح پلاستیک صورت، به دلیل توانایی خود در به دست آوردن بهترین نتایج با استفاده از نوآورانه ترین تکنیک های جراحی، در تهران به عنوان بهترین جراح زیبایی گوش شهرت یافته است. دکتر بابک ساعدی به سطح مراقبت و توجهی که به بیماران ارائه می دهد افتخار می کند و با صبر و حوصله زیاد اقدام به درمان بیماران و رفع مشکلات ظاهری آنها می کند. امروز با رزرو وقت مشاوره به هزاران بیمار راضی و خوشنود دکتر بابک ساعدی بپیوندید.

دکتر بابک ساعدی

فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت دانشگاه استانفورد آمریکا

 • متخصص گوش و حلق و بینی
 • دوره های تکمیلی متعددی را در کشور آمریکا گذرانده اند.
 • استاد(Professor) گوش وحلق وبینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران و فول پرفسور دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا
 • دارای چندین جلد کتاب و تعداد کثیری مقاله در زمینه های جراحی پلاستیک بینی و صورت در ژورنال های معتبر خارجی
جراح پلاستیک گوش خوب در تهران

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است؟

از آنجایی که نیازهای هر بیمار کمی متفاوت است، تعیین هزینه استاندارد اتوپلاستی بدون برنامه ریزی برای مشاوره شخصی با دکتر ساعدی دشوار است. همه بیماران نیازی به برداشتن مقدار قابل توجهی از غضروف گوش، چسباندن گوش ها به عقب یا تغییر شکل ندارند، در حالی که برخی نیاز دارند. اینکه آیا به بی حسی عمومی یا موضعی نیاز دارید یا نه، هزینه نهایی اتوپلاستی را تغییر می دهد.

بزرگسالان معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارند، در حالی که کودکان با بیهوشی عمومی راحت تر هستند. اگر به طور همزمان لاله گوش خود را ترمیم کنید، که بسیار رایج است، هزینه جراحی گوش کمی بالاتر خواهد بود.

هزینه کلی اتوپلاستی شما شامل حق الزحمه جراح، هزینه متخصص بیهوشی، هزینه های بیمارستان و مراقبت و پشتیبانی پس از جراحی خواهد بود. در طول مشاوره صورت شما، دکتر بابک ساعدی بهترین جراح زیبایی گوش در تهران سابقه پزشکی شما را بررسی می کند، ارزیابی جامعی از گوش ها و ویژگی های صورت شما انجام می دهد، خطرات و هر گونه نگرانی را مورد بحث قرار می دهد و هزینه دقیق عمل جراحی گوش را در اختیار شما قرار می دهد. دکتر ساعدی به بهترین وجه می تواند در این زمان هزینه دقیق عمل شما را به شما اعلام کند.

جراحی زیبایی اتوپلاستی

کلام آخر

هدف از جراحی گوش یا اتوپلاستی اصلاح عیوب ظاهری گوش است. اصلاح برجستگی های گوش، جراحی بسیار مهم و حساسی است که عامل تغییر دهنده زندگی است که می تواند به بهبود اعتماد به نفس و ظاهر فرد کمک کند. تغییر اندازه، شکل یا موقعیت گوش ها از طریق جراحی گوش (اتوپلاستی) می تواند تأثیر چشمگیری بر ظاهر فرد داشته باشد. جراحی گوش به نتایج فوری و تاثیرگذاری دست می یابد که می تواند مادام العمر باشد. چه بخواهید فرزند خود را جراحی زیبایی گوش کنید و چه خودتان بعد از سالها تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید، دکتر ساعدی بهترین جراح زیبایی گوش در تهران می تواند به شما در این زمینه کمک کند و شما را به آرزوی خود یعنی داشتن گوش های زیبا و متناسب برساند.

سوالات متداول

دکتر ساعدی

دکتر بابک ساعدی (متخصص گوش و حلق و بینی)

دکتر بابک ساعدی، یکی از جراحان زیبایی کشور است که دارای مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت از دانشگاه استانفورد آمریکا می باشند. ایشان سالانه صدها جراحی موفقیت صورت را انجام می دهند و عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک بینی و صورت اروپا هستند. ایشان همچنین به دلیل تخصصشان در جراحی های گوش، حلق و بینی بسیار مطرح و شناخته شده هستند و در حال حاضر استاد تمام (فول پرفسور) دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند.

10 پاسخ

  1. با سلام. بهتر است تا 6 سالگی به منظور تکمیل فرآیند رشد گوش منتظر بمانید.

  2. سلام من حدود سه سال پیش گوش سمت چپم شکسته به حالت بد گل کلمی
   بعد امسال رفتم عمل اتو پلاستی کردم ولی راضی نبودم دکتر فقط داخلش رو تخلیه کرد ولی اصلا حالت گوش بهش نداده آیا امکان دارد که گوش بحالت بهتری بشه

  1. با سلام. باید مورد معاینه قرار بگیرید تا هزینه دقیق برآورد شود

 1. سلام اقای دکتر وقت بخیر
  خواستم بپرسم شما عمل ماکروتیا گوش هم انجام میدهید و هزینه تقریبی آن چقدر میباشد ممنونم

 2. سلام جناب دکتر من می‌خوام عمل زیبایی گوش انجام بدم و گوش هام کامل از جلو دیده نشه و به بغل سرم بچسبه ، لطفا راهنماییم کنید هزینه عمل رو هم برام مشخص کنید ممنونم از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جراح زیبایی خوب